Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


28.Betlehemi Jászol pályázat kiállítói lista

2021.11.23

A 28. Betlehemi jászol

című pályázat eredményeként, a zsűri döntése alapján az alábbi pályázók alkotásai kerülnek kiállításra:

 

Ágoston család Ágoston Zsolt fafaragó kézműves, tanár és Ágoston Zsoltné vezetésével (Budapest)

Apostol Ágnes kerámikus (Budapest)

AREArt – Azary Andrea ékszerkészítő (AzaryArt) és Ruder Éva keramikus (Budakalász)

Árva Gabriella Barcsay-díjas festőművész (Budapest)

Bajai Festők és Kézművesek „Baráti” Egyesülete Vass Zsuzsanna Mária vezetésével (Baja) „R”

Bajnok Dorka 13 éves tanuló (Budapest)

Balatonkenesei Gobelin és Hímző Kör Németh Sándorné népi kézműves kézi és gépi hímző vezetésével (Balatonkenese)

Balla Melinda textilkép-készítő (Inárcs)

Bánky Zsuzsanna Arany okleveles, Magyar Kézműves Remek- és Magyar Viselet-díjas gyöngyékszer-készítő (Budapest)

Bárándi Imréné (Ver Deco Népi Kézműves Művészeti Díjas) vertcsipke készítő (Kunmadaras)

Barna Nárgisz Magyar Kézműves Remek-díjas keramikus-festő (Budapest)

Békefiné Bertók Andrea csipkekészítő (Zalaegerszeg)

Bencsik Márta Magyar Kézműves Remek-díjas szalma-csuhé-gyékényfonó népi iparművész (Öcsöd)

Berszán Anna, Berszán Balázs és Berszán Dóra gyermekek (Budapest)

Berszánné Román Erzsébet Magyar Kézműves Remek-díjas tojásfestő népi iparművész, tűnemezelő (Budapest)

Bocsi Éva Magyar Kézműves Remek-díjas népviseleti babakészítő népi iparművész, a Népművészet Mestere (Salgótarján)

Brummogó Bábszakkör Vámosiné Vitáris Márta mesterpedagógus vezetésével (Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium) (Budapest)

Bucsi Lászlóné papírfonó (Mány) „R”

Csik Tamás kovács népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere (Csabrendek)

Csikné Bardon Réka csuhéfonó      (Csabrendek)

Csillagvirág Népművészeti Egyesület Pataki Miklósné vezetésével (Heves)

Csomák Lászlóné textilszobrász (Szabadszállás)

Csonka Ibolya ikonfestő képzőművész, iparművész (Veszprém)

Czupp Pál Príma-díjas fafaragó népi iparművész (Kunhegyes)

Daru Péterné tojásfestő népi iparművész (Bodajk)

Dercsényiné Horváth Gabriella nemezelő (Gödöllő)

Diósdi Eötvös József Német Nemzetiségi Általános Iskola és AMI 4/b osztálya - Keményné Pap Szilvia és Kiri Zsuzsa vezetésével (Juglans Regia Alapítvány); (Diósd)

Draskóczy Dorka 7 éves gyermek (Budapest)

Dukát Judit Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyfűző, viseletkészítő népi iparművész (Budapest)

ELTE Bárczi Gusztáv Gyakorló Általános Iskola és Gyógypedagógiai Módszertani Központ - 2-3. osztály Bajnokné Gronski Kata és Nagy Réka vezetésével (Budapest)

Egri Kató textilműves, hímző (Hosszúpályi)

Együtt- Közösen/4.b József Attila Katolikus Nyelvoktató Német Nemzetiségi Ált.Isk. Fentné Fodor Éva  vezetésével (Budapest)

Erdélyi Tibor Kossuth-díjas fafaragó népi iparművész, A Népművészet Mestere (Budapest)

Estók Gábor József díszműüveg (Nyíregyháza)

Fábián Péter díszüvegező mester (Kiskunlacháza)

Fazekas Heléna csuhéfonó népi iparművész (Ballószög)

Fejes Péter amatőr kézműves (Budapest) „R”

Feketéné Papp Éva zománcműves (Kiskunfélegyháza)

Gara Istvánné nívódíjas hímző (Népi Díszítőművészeti Szakkör) hímző (Újszász)

Garamvölgyi Adrienn gyékény-, csuhé-, szalmafonó (Budapest)

Gáspár Marianna népi bőrműves (Öskü)

Gelencsér Julianna népi-játék készítő (Tác)

Gergely Andrea (Goldmark Károly Kerámia Műhely) amatőr keramikus (Vonyarcvashegy)

Gisztl Anna Magyar Örökség-, Magyar Kézműves Remek-, Tradíció-, Magyar Viselet- és Gránátalma-díjas ruhatervező (Budapest)

Gödöllői Premontrei Iskolaközpont szakkörösei (Szent Norbert barátai) Vargyas Ildikó vezetésével (Gödöllő)

Gulyás Anna képzőművész, zománcművész (Budapest)

György Éva fazekas (Budapest)

Hajdújárási nemezelő kör Békésapáti T. Zsófia nemezkészítő népijátszóház vezető óvodapedagógus vezetésével (Hajdújárás)

Hankó Éva gobelinszövő (Törökbálint)

Harsányi Tiborné csuhé- és szalmafonó (Budapest)

Hegedűs Ágota zománcműves (Budapest)

Holderik Erika amatőr kézműves (Svédország) „R”

Horvàthné Pirnyák Rózsi festő, keramikus (Budapest)

Illár Szilvia (Boldvisual-Hungarian-ArtDoll) babakészítő (Nyíregyháza)

Ilovszki Éva csuhéfonó (Esztergom)

Kaics Julianna (FÖDTBK) szalma-, csuhé-, vesszőfonó (Balatonfűzfő)

Karkiss Tímea mozaikművész (Budapest)

Katona-Komor Alexandra tűzzománcműves (Hajdúhadház)

Kerékgyártóné Zalka Cecília mézeskalács sütő (Budapest)

Keresztényi Attiláné újrahasznosító kézműves (Jánoshalma)

Kirchnerné Szabó Gabriella dekoratőr (Budapest)

Kiss Etelka tűzzománc készítő festőművész (Budapest)

Kiss István fafaragó (Eger)

Kiss Rita Ezüst koszorús mester textilszobrász, mézeskalács-készítő (Rajka)

Kissné Tábori Katalin szobrászművész (Palkonya)

Kohári-Boldizsár Erzsébet 12 éves tanuló (Karcag)

Kolumbán Zsuzsa babakészítő (Budapest)

Kovács Ernő fafaragó népi iparművész és Seregély Mirtill Magyar Kézműves Remek-díjas, Élő Népművészet arany okleveles mézesbábos, népi játszóház vezető (Mogyoród)

Kovács Ildikó bőrhímző népi iparművész (Komárom)

Kovácsné Botrágyi Mónika akvarell-festő (Tiszadada)

Köpf Jenő faesztergályos (Székesfehérvár)

Kurdi Csilla paverpol/textilszobrász (Kaposvár)

La PalettArt Civil Alkotóközösség Ágoston Zsolt és Tóth Erika vezetésével (Budapest)

Lauer Jánosné mézeskalács-készítő (Pécs)

Lévainé Nagy Katalin Tiffany- és ólomüveg készítő (Kulcs)

Luksikné Skita Judit keramikus (Budapest)

M.Sarlós Erzsébet szobrász (Budakeszi)

Martineczné Kiss Márta fazekas népi iparművész (Budapest)

Marton Ferenc Magyar Kézműves Remek-díjas Aranykoszorús kárpitos mester (Nagycenk)

Menyhárt Ágnes Katalin mézeskalács, csuhétárgy-készitő (Cegléd)

Mészáros Lászlóné népi hímző (Vácszentlászló)

Mitrovicsné Dvorszky Eszter tűfestő (Törökbálint)

Molnárné Sánta Margit amatőr csuhébaba készítő (Kapuvár)

Monofaktúra Kézműves szakkör - Szent Erzsébet Kat. Ált. Isk. Monostori Judit vezetésével (Gödöllő)

Morandininé Harrach Ágnes amatőr kézműves (Budapest)

Nádasdi Zoltánné szalma-csuhé-gyékényfonó (Cserépfalu)

Nemes Ferenc faragó népi iparművész (Szigetújfalu)

Némethné Jancsi Ilona Magyar Kézműves Remek-díjas gobelinhímző (Ludányhalászi)

Népi Díszítőművészeti Szakkör Veres Józsefné vezetésével (Újszász) „R”

Neukirchnerné Tonkó Zsuzsanna tűzzománcos    (Hosszúhetény)

Orient Enikő textilművész, Pro Cultura Christiana díjas iparművész (Budapest)

Osztrogonácz Erzsébet gyöngyfűző (Baja)

Ősapayné Koós Eszter női szabó mester, gobelinvarró (Budapest)

Pál Ildikó selyemfestő (Törökbálint)

Papp Gáspár keramikus (Kiskunfélegyháza) „R”

Papp Viktória textilbaba- és textiljátékkészítő (Beregszász)

Polczer Józsefné hímző (Felsőörs)

Puruczkiné Rácz Ágnes gobelin-készítő (Sükösd)

R. Nagy Erika keramikus (Érd)

Rigó József Általános Iskola Bugac - Feketéné Papp Éva vezetésével (Kiskunfélegyháza)

Rónaszegi János tűzgrafikus (Budapest)

Rózsa Ibolya gyékény-, szalma-, csuhétárgy-készítő (Kaposvár)

Rózsavölgyi Ágnes szalma-gyékény és csuhékészítő, kárpitszövő (Székesfehérvár)

Ruzsa Ilona ikonfestő, tűzzománcos (Békéscsaba)

Salkaházi Sára Katolikus Iskola Czompa Klára vezetésével (Budapest)

Serfőző Helén hímző, papírműves, csipkekészítő (Budaörs)

Simon Edit keramikus, fazekas népi iparművész (Goldmark Károly Kerámia Műhely) (Gyenesdiás)

Sipos Gyula papírplaszter-rajzoló (Törökbálint) „R”        

Stróbl Mária papírfonó (Sükösd)

Szabó Gyula Magyar Kézműves Remek- és Arany Fokos Vándordíjas ruhatervező és -készítő (Budapest)

Szabóné Dreska Andrea csuhéfonó (Bodajk)

Székely Csilla Mária bútorfestő népi iparművész (Göd)

Szent Bazil Alkotókör Monostory Viktória vezetésével (MAOE tag) (Hajdúdorog)

Szent László Általános Iskola 2. osztálya Barnaföldi Rebeka Sára vezetésével (Bicske)

Szigeti Mónika kerámiakészítő, csuhéfonó (Taksony)

Tamaskovics Gáborné csuhéfonó (Nyíregyháza)

Tóth Erika Katalin Aranykéz-díjas, Aranykoszorús mester viseletkészítő női szabómester (Budapest)

Tóthné Nagymarosi Mária ikonfestő (Budapest) „R”

Trungel Aranka szalmafonó, a Népművészet Ifjú Mestere (Kecskemét)

Vargyas Ildikó képzőművész (Gödöllő)

Világ Világossága Kézműves Műhelyház Dr. Sebestyén Ibolya vez