Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


A Magyar kézművesség – 2020 valamint

a magyar sport sikerei, bajnokai, egyéniségei – kézműves szemmel

című pályázat eredményeként, a zsűri döntése alapján az alábbi pályázók alkotásai kerülnek kiállításra:

 

Ágoston Család – Ágoston Zsolt fafaragó kézműves, tanár és Ágoston Zsoltné vezetésével – Ágoston Nikolett, Ágoston Barnabás és ifj. Ágoston Zsolt középiskolai tanulók (Budapest)

Ágoston Endréné Magyar Kézműves Remek-díjas tojáskarcoló és -festő népi iparművész (Bajai Kézműves Egyesület) (Jánoshalma)

Ágoston Erika Magyar Kézműves Remek -díjas hímestojás-festő népi iparművész (Bajai Kézműves Egyesület) (Jánoshalma)

Alsóőrsi Csipkeműhely – Szuperné Bohus Judit kétszeres Gránátalma-díjas népi iparművész vezetésével – Babos Csabáné, Fischer Jánosné, Fütyü Júlia, Gát Judit, Hajdú Anita, Kis-Jakab Lászlóné, Jászvári Ferencné, Kurek Andrásné, Légrádi Ernőné, Némethné Bécsi Viola, Németh Károlyné, Pongó Irén, Szuperné B Judit, Tarnai Viktória, Tihanyi Lászlóné (Alsóörs)

AREArt – Azary Andrea ékszerkészítő (AzaryArt) és Ruder Éva keramikus (Budakalász)

Árva Gabriella Barcsay-díjas festőművész (Budapest)

Babai Zsolt fafaragó (Páty) „R”

Bajai Kézműves Egyesület Vass János pintér népi iparművész vezetésével – Bíbok Anikó gyöngyfűző népi iparművész, Horváth Rita bőrműves és Vass János pintér népi iparművész (Dunafalva)

Bálicsi Integrációs Nevelési Oktatási Központ Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Szakképző Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelést-Oktatást és Felnőttoktatást Végző Iskola valamint Kollégium (BINOK) Mikesi Zsuzsanna vezetésével (Pécs)

Balla Melinda textilkép-készítő (Inárcs)

Bánky Zsuzsanna Arany okleveles, Magyar Kézműves Remek- és Magyar Viselet-díjas gyöngyékszer-készítő (Budapest)

Bárczi Imre Zsolt kerámikus (Meander Kerámia Manufaktúra) (Püspökladány)

Békefiné Bertók Andrea csipkekészítő (Zalaegerszeg)

Benyó Éva + 2020 hímző (Budapest)

Bereczné Lázár Nóra Magyar Kézműves Remek-díjas hímestojás-festő népi iparművész, A Népművészet Ifjú Mestere (Hódmezővásárhely)

Berszánné Román Erzsébet Magyar Kézműves Remek-díjas nemezelő és hímestojás-festő népi iparművész (Budapest)

Bibók Anikó gyöngyfűző népi iparművész (Bajai Kézműves Egyesület) (Nagykőrös) „R”

Bíró Edith vászonszövő (Pilisszentkereszt)

Bocsi Éva Magyar Kézműves Remek-díjas népviseleti babakészítő népi iparművész (Salgótarján)

Boldizsár Erzsébet festő, grafikus (Karcag)

Czupp Pál Príma-díjas fafaragó népi iparművész (Kunhegyes) „R”

Csomák Lászlóné paverpol szobrász, iparművész (Szabadszállás)

Csonka Ibolya képzőművész, ikonfestő (Veszprém)

Darabos Anita szilikát-készítő designer iparművész (Budapest)

Daru Péterné hímestojásfestő népi iparművész (Bodajk)

Dékány-Szabó Ildikó csuhéfonó népi iparművész (Nagypall)

Dr. Doba Istvánné hímző népi iparművész (Zalaegerszeg)

Elek Tímea Jolán Magyar Kézműves Remek-díjas szövő (Mezőtúr)

Erdődy-György Attila Ottó falijáték-készítő mester (Szigetújfalu)

Feketéné Papp Éva kerámikus, zománcműves, tanár (Kiskunfélegyháza)

Felsőőrsért Közalapítvány Hímzőműhelye – Szuperné Bohus Judit Gránátalma-díjas népi iparművész vezetésével – Kurek Andrásné, Németh Sándorné, Németh Szidónia, Polczer Józsefné, Szalai Jánosné, Szuperné Bohus Judit, Tislér Anikó, Vargáné Németh Erzsébet(Felsőörs)

Gisztl Anna Magyar Örökség-, Magyar Kézműves Remek-, Tradíció-, Magyar Viselet- és Gránátalma-díjas ruhatervező (Budapest)

Hankó Éva gobelinszövő (Törökbálint)

Haris Mária szövő népi iparművész, A Népművészet Mestere (Budapest)

Harsányi Tiborné csuhé- és szalmafonó (Tiszadada)

Horváth Rita bőrdíszműves (Bajai Kézműves Egyesület) (Baja)

Illésházy Katalin Anna Magyar Kézműves Remek-díjas szövő (Nagypirit)

Jedlovszki Rezső fafaragó népi iparművész (Budapest)

Juhász Béláné kétszeres Magyar Kézműves Remek-díjas hímző népi iparművész (Alsótelekes)

Kádár Ferenc kerámikus, fafaragó, grafikus (Páty)

Kamocsay Judit Magyar Kézműves Remek- és Gránátalma-díjas szövő népi iparművész (Budapest)

Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre – Kissné Király Piroska vezetésével – Barta Józsefné, Gondos Imréné, Kissné Király Piroska, Mariska Györgyné, Nagy Lajosné és Tóth Mária (Kazincbarcika)

Kiskondás és mézeskalácsos – Mikes Lajos fafaragó népi iparművész és Seregély Mirtill mézeskalácskészítő, népi játszóház foglalkozásvezető (Budapest)

Kiss Ferenc gobelin hímző és makramé készítő (Fűzfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre) (Balatonfűzfő)          

Kohári-Boldizsár Emese Erzsébet 12 éves tanuló (Karcag)    

Kovács Margit Iparművészeti Szakgimnázium és Szakközépiskola Fazekas műhelye –  Gyarmathi Zsuzsa  vezetésével – Mike Bence, Karácsony Dominik,  Vesztergom Éva 10. évfolyamos tanulók (Győr)

Kovács Margit Iparművészeti Szakgimnázium és Szakközépiskola Népi bőrműves műhelye –  Ticzer Beáta, Zab-Tunner Mária, Gáspár Marianna és Dan Viktor vezetésével – Borbély Bence, Cintula Zsófia, Domján Erhard Tibor, Kollár Felícia, Krecz Alexandra, Stecina Imola, Vesztergom Fanni és Vida Vivien tanulók (Győr)

Kovács Margit Iparművészeti Szakgimnázium és Szakközépiskola Ötvös műhelye Koncz Dániel, Rózsa Béla, Varga Gyöngyvér ötvös szakoktatók vezetésével – Juhász Ádám, Kiss Flóra, Magyar Martina, Nagy Botond Péter, Tóth Liliána és Viringer Enikő tanulók            (Győr)

Kovács Margit Iparművészeti Szakgimnázium és Szakközépiskola Üveg műhelye – Farkas Vajk üvegművész, Fehér Hajnalka üvegművész és Jakus Tamás formatervező vezetésével          – Berkes Erika 12.A., Németh Anita 13.A., Kuti Klaudia 13.A., Papp Laura 12.A.Takács Beatrix 13.A        tanulók (Győr)

Kőkuti Tímea Magyar Kézműves Remek-díjas férfiruha-készítő (Méretes Szabó Kft.) (Veszprém)

Kripta Istvánné ifj. hímző népi iparművész (Kalocsa)

Láng György fa- és csontfaragó (Székesfehérvár)

Lauer Jánosné szövő népi iparművész (Pécs)

Leimeiszterné Fazekas Éva Magyar Kézműves Remek-díjas férfiszabó (Méretes Szabó Kft.) (Veszprém)

Lukács Gábor Dénes intarziakészítő (Budapest)

M. Sarlós Erzsébet szobrász (Budakeszi)

Martineczné Kiss Márta fazekas népi iparművész (Budapest)

Merényi József Magyar Kézműves Remek-díjas fafaragó népi iparművész        (Miskolc)

Mészáros Lászlóné népi hímző (Vácszentlászló)

Nagy Elisabeta zsinórhímző (Bodajk)

Nagy Zoltánné horgoló és keresztszemes hímző (Ádánd)

Nemes Ferenc faragó népi iparművész (Szigetújfalu)

Németh Miklósné képzőművész, selyemfestő (Budapest) „R”

Némethné Jancsi Ilona kétszeres Magyar Kézműves Remek-díjas gobelinhímző (Ludányhalászi)

Orbán Irén EMKE, Vamszer Géza és Zilahy díjas textiles népművész (Komárom)

Ormos Márta kéziszövő (Budapest)

Ősapayné Koós Eszter gobelinvarró, női szabó mester (Budapest)

Pál Ildikó selyemfestő (Törökbálint) „R”

Pálfi Erzsébet  mozaik- és üvegékszerkészítő (Budakalász)

Paloznaki Hímzőkör – Szuperné Bohus Judit kétszeres Gránátalma-díjas népi iparművész vezetésével – Kenyeres Gyuláné, Lokody Ákosné, Róka Istvánné, Szuperné Bohus Judit (Paloznak)

Pászti Péter kalligráfus (Budapest)

Platán – Filep Réka Andrea vezetésével – Filep Balázs és Filepné Madarász Viktória asztalos, pirogravírozó (Szentmártonkáta)

Pokomándy Zsuzsanna foltvarró (Hódmezővásárhely) „R”

Románné Hadri Veronika Magyar Kézműves Remek-díjas csipkekészítő népi iparművész (Zalaegerszeg)

Rónaszegi János tűzgrafikus (Budapest)

Rózsa Györgyné hímestojásfestő népi iparművész (Budapest) „R”

Sárdi Rafaella  hímző (Újtelek)

Schmelczer Béláné hímző (Kazincbarcika)

Simon Edit fazekas népi iparművész (Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelye) (Gyenesdiás)

Somogyi Margit szígyártó (Budapest)

Szabó Gyula Magyar Kézműves Remek-díjas ruhatervező és -készítő kézműves (Budapest)

Dr. Szandtner Gáborné Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyfűző népi iparművész (Budapest)

Szigeti Mónika grafikus, keramikus (Taksony)

Tamaskovics Gáborné csuhébaba-készítő (Nyíregyháza)

Tímárné Molnár Márta Magyar Kézműves Remek-díjas bőrműves (Budapest)

Tomó Zsolt pintér népi iparművész (Bajai Kézműves Egyesület) (Baja)

Tóth Aranka hímző, A Népművészet Mestere (Hajdúszoboszló)

Tóth Imre Bence amatőr festő, tanuló (Karcag)

Tóth Mihály Györgyné Magyar Kézműves Remek-díjas fazekas népi iparművész (Hódmezővásárhely)

Vándor Klára Gránátalma-díjas szövő, népi iparművész (Budapest)

Vass János MKR-díjas pintér népi iparművész (Bajai Kézműves Egyesület) (Baja)

Világ Világossága Kézműves Műhelyház – Dr. Sebestyén Ibolya vezetésével – Világ Világossága Egészségügyi Szolgáltató Tanácsadó Közhasznú Nonprofit Kft megváltozott munkaképességű (vak-siket) dolgozói (Pécs)