Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


A 26. Betlehemi jászol

című pályázat eredményeként, a zsűri döntése alapján az alábbi pályázók alkotásai kerülnek kiállításra:

 

Ágoston család Ágoston Zsolt fafaragó kézműves, tanár és Ágoston Zsoltné vezetésével –  Ágoston Nikolett,  Ágoston Barnabás tanuló és ifj. Ágoston Zsolt tanuló (Budapest)

Aranyliget Kreatív DiákműhelyFazekas Heléna csuhéfonó népi iparművész vezetésével (Kecskemét)

AREArt – Azary Andrea vezetésével (Budakalász)

Babai Zsolt fafaragó (Páty)        

Balla Gemma Magyar Kézműves Remek-díjas nemezkészítő (Budapest)

Bánky Zsuzsanna Magyar Kézműves Remek-díjas, Magyar Viselet díjas, Arany oklevéldíjas gyöngyékszer-készítő (Budapest)

Barna Nárgisz Magyar Kézműves Remek-díjas keramikus-festő (Budapest)        

Berszán Anna 5 éves óvodás (Budapest)             

Berszán Dóra 5 éves óvodás (Budapest)              

Berszán Csenge 9 éves tanuló (Budapest)            

Berszánné Román Erzsébet Magyar Kézműves Remek-díjas tojásfestő népi iparművész, tűnemezelő (Budapest)             

Boldizsár Erzsébet foltvarró (Karcag)

Brummogó Bábszakkör alsó tagozatos gyermekek Vámosiné Vitáris Márta vezetésével (Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium) – (Budapest)     

Ciszterci Szent István Gimnázium AlkotócsoportSzentes Ottokár művésztanár vezetésével Dudás Anna 5. o., Akerman Dóra 6. o., Kovács Nóra 6. o. , Fabók Kornélia 7. o., Mészáros Júlia 7.o. ,  Varga Flóra 7. o. Nagy Ajsa 8. o. és Újlaki Réka 8. o. tanulók (Székesfehérvár)          

Czene Jánosné nyugdíjas óvodapedagógus (Veresegyház)

Czupp Pál Príma-díjas fafaragó népi iparművész  (Kunhegyes)    

Csili Művelődési Központ Ikonfestők AlkotóműhelyTóth Zsigmondné Nagymarosi Mária vezetésévelTóth Zsigmondné Nagymarosi Mária, Bősze Antal, Goricsnigg Emil amatőr Ikonfestők (Budapest)    

Csonka Ibolya ikonfestő képzőművész, iparművész (Veszprém)

Daru Péterné tojásfestő népi iparművész (Bodajk)

Daru Péterné - Mama és unokái – Daru Péterné tojásfestő népi iparművész vezetésévelDaru Péterné (nagymama), unokái: Rigó Jázmin (9 éves), Sinka Liliána Bella (6 éves), Sinka Melitta Kála (6 éves), Sinka Adriána Mia (4 éves) (Bodajk)             

Diósdi Eötvös József Német Nemzetiségi Általános Iskola és AMI 2/b osztálya – Keményné Pap Szilvia és Kiri Zsuzsa vezetésével – a disósdi iskola 2.b osztálya és a Kemény család (Diósd)   

Dorkász Kör- Kunágotai Református EgyházközségHajdú Andrea vezetésével Bausche Erzsébet, Dohar Jánosné, Hajdu Andrea, Marján Ilona, Pántya Ibolya, Tamásné Pántya Hajnalka, Unyatinszki Józsefné (Kunágota)          

Draskóczyné Berszán Katalin textiltervező művész (Budapest)

Draskóczy Dorka 5 éves óvodás és Draskóczky Péter, 7 éves tanuló (Budapest)

Dr. Török Béla Szakiskola Hunyady Lászlóné szakoktató vezetésévelGégény Daniella, Gyenes Cintia, Horváth Gyula, Pető László tanulók (Budapest) 

Egri Kató textilműves, hímző (Hosszúpályi)

Ercsei Lenke keramikus, naív szobrász (Cegléd)

Erdélyi Tibor fafaragó népi iparművész, A Népművészet Mestere (Budapest)

Érdligeti Biblia Közösség Tini Csoportja (Családépítő Egyesület) – Józsa László, Józsáné Kárpáti Anna és Keményné Pap Szilvia vezetésével –             Frank Vera, Horváth Lili, Kapocs Bence, Kemény Fanni, Képes Nóri, Rák Botond, Tölgyes Illés (Érd)           

Fazekas Heléna csuhéfonó népi iparművész (Ballószög)

Feketéné Papp Éva zománcműves (Kiskunfélegyháza)

Finta Mihályné hímző (Sióagárd)

Garamvölgyi Adrienn gyékény-, csuhé-, szalmafonó (Budapest)

Gáspár Marianna népi bőrműves (Öskü)             

Gelencsér Julianna népi-játék készítő (Tác)

Gisztl Anna Magyar Örökség-, Magyar Kézműves Remek-, Gránátalma-díjas ruhatervező népi iparművész (Budapest)   

Glückné Nagy Gabriella gyöngyfűző népi iparművész (Székesfehérvár) 

Hankó Éva gobelinszövő (Törökbálint)

Harsányi Tiborné csuhé- és szalmafonó (Tiszadada-Budapest)

Hegedűs Ágota zománcműves (Budapest)

Hímző Műhely Balatonfűzfő Papp Józsefné vezetésével, szakmai vezető: Varga Jánosné – Gál Istvánné, Imre Simonné, Németh Józsefné és Szanyi Józsefné hímzők (Balatonfűzfő)  „R”

Holderik Erika amatőr kézműves (Svédország, Landskrona)

Horvàthné Pirnyák Rózsi festő, keramikus (Budapest)

Ikervári Fonókör - Battyány Lajos Művelődési HázKondorné Bujtor Bernadett vezetésével Farkas Gyuláné, Horváth Csabáné, Kondorné Bujtor Bernadett, Kovács Dézi, Kránitzné Pintér Erika, Sütő Istvánné, Szabó Lajosné (Ikervár)             

Kaló Hajnalka hímző (Újszász) 

Katona-Komor Alexandra tűzzománcműves  (Hajdúhadház)     

Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők KöreKissné Király Piroska vezetésével Barta Józsefné, Gondos Imréné, Kissné Király Piroska, Mariska Györgyné, Nagy Lajosné, Tóth Mária, Veres Tivadarné (Kazincbarcika)

Kiss Tünde gyékényfonó (Hollókő)         

Kohári-Boldizsár Erzsébet 12 éves tanuló (Karcag)

Kurdi Csilla paverpol/textilszobrász (Kaposvár)

Lauer Jánosné  mézeskalács-készítő (Pécs)

Laurum Krisztina Ágnes gyapjúszövő (Budapest)

Liget Ervinné Reichel Erzsébet Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyfűző népi iparművész (Szolnok)

Lukács Gábor Dénes Intarziakészítő (Budapest)

Martineczné Kiss Márta fazekas népi iparművész (Budapest)

Mitrovicsné Dvorszky Eszter tűfestő (Törökbálint)         

Molnár ViktóriaÁgoston Zsolt tanár vezetésével – grafikus (Budapest)

Monofaktúra Kézműves szakkör és a 2.c. osztály –  Monostory Judit, Sebestyén Zsuzsanna és Vermes Anett  vezetésével – "Monofaktúra szakkör: Ágoston Csanád, Bangó Éva Angelika, Barkó Lilien, Battay Anna Sára, Budai Patrícia, Brazda Hanna, Gasparics Hunor, Kovács Boróka, Márta Gréta, Matuz-Bégányi Lilla, Mike Adél, Németh Nikolett, Püspök Zalán, Rajcsok Emese, Samarjai Réka, Samu Lilla, Szántó Sára, Theil-Czeglédy Emma, Petrovics Barnabás, Raffael Channel, Rácz Enikő ; 2. osztály: Babó Gellért, Básthy Zselyke, Budai Ramóna, Csaszlava Lilla, Devecska Károly,  Fodor Levente, Generál Árpád, Gilich Gergő, Gladinecz Sámuel, Hargitai Zolna, Jéga-Szabó Andor, Juhász Gábor, Kelemen Gábor, Kiss Noémi, Kőhler Bence, Maszlag Olivér, Meskó Viktória, Mészáros Marcell, Orosz Natália, Puskás Boglárka, Rafael Melissza, Rétfalvi Anna, Salánki Alexander, Sólyom Dominik, Szőke Kornél, Tagai Benedek, Tóth Bíborka, Vadon Balázs, Varga Boglárka (Gödöllő)            

Nemes Ferenc faragó népi iparművész  (Szigetújfalu)   

Németh Miklósné selyemfestő, dísztárgykészítő képzőművész (Budapest)

Némethné Jancsi Ilona Magyar Kézműves Remek-díjas gobelinhímző (Ludányhalászi)  

Népi Díszítőművészeti Szakkör Veres Józsefné vezetésével Gara Istvánné nívódíjas hímző Szacskó Józsefné és Veres Józsefné hímzők (Újszász)             

Neuberger István festő (Budapest)

Onestyákné Ágotai Mária amatőr festő, keramikus (Budapest)

Orbánné Balogh Katalin gyöngyékszer-készítő (Budapest)

Ősapayné Koós Eszter női szabó mester, gobelinvarró (Budapest)

Pál Ildikó selyemfestő (Törökbálint) „R”

Papp Józsefné foltvarró (Balatonfűzfő)

Papp Viktória textilbaba- és textiljátékkészítő   (Ukrajna, Beregszász)

Schmelczer Béláné hímző (Kazincbarcika)

Serfőző Helén hímző, papírműves, csipkekészítő (Budaörs) „R”

Siegl Károly tűzzománcos (Budapest)

Sipos Gyula papírplaszter-rajzoló (Törökbálint)

Steffler Ildikó művésztanár, festő (Budapest)

Stróbl Mária papírfonó (Sükösd)

Szabadkai Középiskolások Diákotthona és a Rügyező hagyaték nemezelő köre Gyapjas T. Zsófia népi játszóház vezető, Gránátalma-díjas nemezkészítő, Dr. Máté Emese filológus és Tokai Mónika nevelő padagógus, szociológus, fazekas vezetésével Fehér Zsolt szitás mester, Fenyvesi Petronella, Goda Krisztina, Gyapjas T. Zsófia, Huber Márta, Döme Judit, Párdity Lidija (Szerbia, Szabadka) 

Szabó Andrásné csuhéfonó (Túrkeve)   

Szabó Gyula Arany Fokos Vándordíjas ruhatervező és –készítő (Budapest)

Szabóné Dreska Andrea csuhéfonó (Bodajk)

Szandtner Gáborné Dr. Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyfűző népi iparművész    (Budapest)

Székely Csilla Mária bútorfestő (Göd)   

Szent Bazil Alkokör Monostory Viktória vezetésévelKiss Lívia, Mikita Róza, Monostory Viktória, Petneházi László, Simon Éva – (Hajdúdorog)         

Szent László Általános Iskola 2. osztálya Barnaföldi Rebeka Sára vezetésével –  Adravecz Katalin, Andorfi Ádám, Balla Gyöngyi, Bánffy Lilla, Bárányos Csongor, Csallai Huba, Éhmann Bernát Antal, Goda Olivér, Herwerth Szilvia, Huszár Fülöp Károly, Huszár Mátyás Gábor, Ilyés Pál, Járfás Botond, Jármy Bence, Kihári Hanga, Knáb Laura, Kovács Benedek Krisztián, Mecséri Blanka, Milu Csenge Eszter, Mosoni Nóra, Nagy Boróka Emma, Pálffy Lóránt Károly, Schönberger Bence, Simon Dominik, Sipos Bence, Sipos Kata, Tőkés Ferenc Ábel, Vaik Vince, Végh-Horváth Zsombor, Vigh Mirabella, Zsolnay Noémi (Bicske)

Szigeti Mónika kerámiakészítő, csuhéfonó (Taksony)    

Szurdiné Ilovszki Éva csuhé- és szalmafonó (Esztergom)

Tamaskovics Gáborné csuhéfonó (Nyíregyháza)

Torma Katalin fafaragó, festő (Törökbálint)       

Tóth Mihály Györgyné Magyar Kézműves Remek-díjas fazekas népi iparművész (Hódmezővásárhely)