Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


A Magyar kézművesség – 2019 valamint

II. Rákóczi Ferenc és kora – kézműves szemmel

című pályázat eredményeként, a zsűri döntése alapján az alábbi pályázók alkotásai kerülnek kiállításra:

 

Ágoston Endréné Magyar Kézműves Remek-díjas tojáskarcoló népi iparművész (Bajai Kézműves Egyesület) (Jánoshalma)

Ágoston Erika tojásíró népi iparművész (Bajai Kézműves Egyesület) (Jánoshalma)

Alkotó Kulturális Kör Tótvázsony Egyesület Nagy Gellértné vezetésével; művészeti vezető: Szuperné Bohus Judit Gránátalma-díjas népi iparművész – Dobszay Farkas, Hauck Jánosné, Koczor Anita, Nagy Gellértné, Utczás Gáborné

Almási Dezsőné (Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre Kissné Király Piroska vezetésével) (Kazincbarcika)

Alsóőrsi CsipkeműhelySzuperné Bohus Judit kétszeres Gránátalma-díjas népi iparművész vezetésével – Babos Csabáné, Fischer Jánosné, Jászvári Ferencné, Kurek Andrásné, Légrádi Ernőné, Németh Károlyné, Némethné Bécsi Viola, Szuperné Bohus Judit, Tarnai Viktória (Alsóörs)

Art Manufaktúra Civil Alkotóközösség Ágoston Zsolt tanár és Lukács Gábor Dénes intarziakészítő vezetésével – Ágoston család: ifj. Ágoston Zsolt és Ágoston Barnabás tanulók Ágoston Zsolt tanár, Lukács Gábor Dénes intarziakészítő, Meyer Viktória gimnáziumi tanuló (Budapest)

Árva Gabriella Barcsay-díjas festőművész (Budapest)

AREArtAzary Andrea ékszerkészítő (AzaryArt) és Ruder Éva keramikus (Budakalász)

Bácsné Balla Gyöngyi Magyar Kézműves Remek-díjas viseletkészítő népi iparművész (Piliscsaba)

Bajai Festők és Kézművesek "Baráti" Egyesülete Vass Zsuzsanna Mária vezetésével – Eleki Istvánné Kalocsa Erzsébet keramikus, Varga Ildikó üvegfestő, Maász Mátyás fafaragó, Nagy Imre Endréné nemezelő, Osztrogonácz Erzsébet gyöngyékszer-készítő, Pachné Szévald Rózsa textilműves, Vass Zsuzsanna Mária fafaragó Volford István fafaragó (Baja) R

Balatonfüredi Örökségünk Hímző Műhely Mátyás Sándorné vezetésével – Hódos Józsefné, Mátyás Sándorné, Nagy Károlyné, Marton Zsuzsa, Molnár Józsefné, Sándor Istvánné és Újvárosi Győzőné (Balatonfüred)

Balatonkenesei Gobelin- és Hímzőkör – Németh Sándorné vezetésével – Kerti Teréz, Mocher Istvánné, Németh Sándorné, Szépné Szekeres Margit (Balatonkenese)

Bánky Zsuzsanna Arany okleveles, Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyékszer-készítő (Budapest)

Barna Nárgisz Magyar Kézműves Remek-díjas keramikus (Budapest)

Barta Józsefné (Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre Kissné Király Piroska vezetésével) (Kazincbarcika)

Békefi-Zrínyi Ágnes csipkekészítő (Diósd)

Bereczné Lázár Nóra Magyar Kézműves Remek-díjas hímestojás-festő népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere (Hódmezővásárhely)

Berszánné Román Erzsébet Magyar Kézműves Remek-díjas mézeskalács készítő és nemezelő népi iparművész (Budapest)

Beszteri Tibor gyapjúszövő (Budapest)

Bíbok Anikó gyöngyész népi iparművész (Bajai Kézműves Egyesület) (Nagykőrös)

Bocsi Éva Magyar Kézműves Remek-díjas népviseleti babakészítő népi iparművész (Salgótarján)

Bogdán Erzsébet Magyar Kézműves Remek-díjas hímző népi iparművész (Sárospatak)

Boldizsár Erzsébet festőművész, (Karcag) R

Czupp Pál Príma-díjas fafaragó népi iparművész (Kunhegyes)

Csepeli Hímzőkör művészeti vezető és tervező: Szuper Miklósné kétszeres Gránátalma-díjas népi iparművész – Alsóőrsi Csipkeműhely, Király Márta, Szuper Miklósné, Tormásné Kertész Erika, Tóth Mária (Budapest)

Csiki Emőke nemezkészítő (Marosvásárhely, Románia)

Csízy Istvánné tojásfestő népi iparművész (Balatongyörök)

Csomák Lászlóné paverpol szobrász, iparművész (Szabadszállás)

Csonka Ibolya képzőművész, ikonfestő (Veszprém)

Dani József asztalos (Győr)

Daru Péterné hímestojásfestő népi iparművész (Bodajk)

Dékány-Szabó Ildikó csuhéfonó népi iparművész (Nagypall)

Dér Virág Borbála (Bona Figura Műhely) drótékszer-készítő (Székesfehérvár)

Dóczi Erzsébet szövő (Keszthely)

Dr. Doba Istvánné hímző népi iparművész (Zalaegerszeg)

Dukát Judit Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyfűző népi iparművész (Budapest)

Elek Tímea Jolán Magyar Kézműves Remek-díjas szövő (Mezőtúr) R

Eleki Istvánné Kalocsa Erzsébet keramikus (Baja) R

Ercsei Lenke keramikus (Cegléd) R

Fábián Péter épületüvegező mester (Kiskunlacháza) R

Felsőörsi Közalapítvány Hímzőműhelye – Tislér Anikó vezetésével és Szuperné Bohus Judit népi iparművész szakmai irányításával – Angyal Lászlóné, Kurek Andrásné, Németh Sándorné, Polczer Józsefné, Szalai Jánosné, Szőnyi Lászlóné, Tislér Anikó, Vargáné Németh Erzsébet (Felsőörs)

Fentné Fodor Éva textiljáték- készítő (Budapest)

Ferencz Klára hímző (Budapest)

Gáspár Marianna népi bőrműves (Öskü)

Gattyán Ágnes textilműves népi iparművész (Budapest)

Gecse Józsefné keramikus (Szeged)

Giese Piroska kerámikus (Budakeszi) R

Gisztl Anna Magyar Örökség-, Magyar Kézműves Remek- és Gránátalma-díjas ruhatervező (Budapest)

Gondos Imréné (Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre Kissné Király Piroska vezetésével) (Kazincbarcika)

Greksáné Kurucz Irma amatőr kézműves (Algyő)

Gulyás Eszter gyöngyfűző, csipkekészítő (Farmos)

Gy. Kamarás Kata fazekas népi iparművész, A Népművészet Ifjú Mestere, A Népművészet Mestere (Budapest)

Halasi Anita ezüstékszer-készítő (Gyula)

Haris Mária szövő népi iparművész, A Népművészet Mestere (Budapest)

Harsányi Tiborné csuhé- és szalmafonó (Tiszadada)

Hermecz Eleonóra textilműves (Siófok)

Hernády Barbara ötvös, aranyműves és Hernády Kinga divattervező (Budapest) R

Hímző Műhely BalatonfűzfőPapp Józsefné vezetésével, szakmai vezető: Varga JánosnéGál Istvánné, Németh Józsefné, Szanyi Józsefné, Varga Jánosné (Balatonfűzfő) R    

Hódfó Hódmezővásárhelyi Foglalkoztató Közhasznú Nonprofit Kft. – Magyar József vezetésével – Angyal Frigyesné népi iparművész, Czirok Ida, Marton Sándorné A Népművészet Mestere, Ruzsáné Kiss Katalin

Holderik Erika amatőr kézműves (Európai Civil Koordinációs Egyesület) (Svédország) R

Horváth Árpád fafaragó (Tatabánya)

Horváth Rita bőrdíszműves (Bajai Kézműves Egyesület) (Baja)

Horváth Sándorné amatőr kézműves (Szombathely) R

Horvátné Cserti Katalin népviseleti baba-készítő (Nagykanizsa)

Hrivnák Károlyné Tóth Katalin gyöngyfűző (Budapest)

Jedlovszki Rezső fafaragó népi iparművész (Budapest)

Juhász Béláné kétszeres Magyar Kézműves Remek-díjas hímző népi iparművész (Alsótelekes)

Kaics Julianna szalma-csuhé- vesszőfonó, népi játszóház vezető (Fűzfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre) (Balatonfűzfő)

Kádár Ferenc kerámikus (Páty)

Kakuk Éva bőrműves (Budapest)

Kalocsai csoportifj. Kripta Istvánné, Czár Istvánné hímzők (Kalocsa)

Kamocsay Judit Magyar Kézműves Remek-díjas szövő népi iparművész (Budapest)

Keszler Károlyné textiles (Nagypall)

Keszthelyi Babavarró Klub – Molnárné Riskó Erzsébet népi iparművész, gyémántkoszorús mester vezetésével – Bazsonyi Gyuláné, Ferge Józsefné, Horváth Lajosné, Horváthné Cserti Katalin, Kovács Mariann, Molnárné Riskó Erzsébet, Pápai Jánosné, Sándor Gyöngyi, Szili Gyöngyi, Tamasián Jánosné (Keszthely)

Kiss Ferenc gobelinhímző és makramé készítő (Fűzfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre) (Balatonfűzfő)

Kiss Rita paverpol-textilszobrász (Cserhát Művészeti Kör) (Rajka)

Kissné Király Piroska a Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Körének vezetője (Kazincbarcika)

Kohári-Boldizsár Emese Erzsébet tanuló (Karcag)

Koscsó Istvánné hímző, népi iparművész (Sárospatak)

Kovács Margit Iparművészeti és Szakközépiskola Faműves műhelye – Dan Viktor és Katona Tibor vezetésével – Barta Cintia, Hemsley Dylan, Leisztinger Tamás, Magyar Krisztina, Mayer Dávid, Mesterházi Ádám, Schönweitz Hanna (Győr)

Kovács Margit Iparművészeti és Szakközépiskola Fazekas műhelye – Gyarmathi Zsuzsa és Nagy Attila vezetésével – Deák Jázmin, Gosztom Evelin, (Győr)

Kovács Margit Iparművészeti Szakgimnázium és Szakközépiskola Divat műhelye – Tatainé Csapó Dorottya és Imrik Zsuzsa vezetésével – Farkas Kata, Horváth Bianka, Pusztai Kitti, Vejtasa Dalma (Győr)

Kovács Margit Iparművészeti és Szakközépiskola Ötvös műhelye – Bognár Petra, Gyuricskóné Nagy Tímea és Rózsa Béla ötvös szakoktatók vezetésével – Bieder Szonja, Horváth Erika, Kánnai Karolina Nóra, Kiss Flóra, Mesterházi Melinda, Nász Luca, Véghelyi Vivien (Győr)

Kovács Margit Iparművészeti és Szakközépiskola Üveg műhelye – Farkas Vajk üvegművész és Jakus Tamás formatervező vezetésével – Barta Alexandra, Frész Alexandra Eszter, Sárközi Titanilla (Győr)

Kovács Miklós Kossuth-díjas kékfestő népi iparművész, A Népművészet Mestere (Tiszakécske)

Kovácsné Pócza Ágnes Magyar Kézműves Remek-díjas hövejicsipke-készítő népi iparművész (Sopron)

Kőkuti Tímea férfiruha-készítő (Méretes Szabó Kft.) (Veszprém)

Kövesdi Mihályné hímző (Újszász) R

Láng Éva tűzzománc dísztárgy készítő (Budapest) R

László Alfrédné keramikus (Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelye) (Keszthely) R

Laurum Krisztina Ágnes gyapjúszövő (Budapest)

Legeza József csontfaragó (Tótvázsony)

Lengyel Beáta Magyar Kézműves Remek díjas viseletkészítő iparművész (Beart Divatműhely) (Budapest)

Liget Ervinné Reichel Erzsébet Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyfűző (Szolnok)

Lövey Végh Amália természetszobrász (Budapest) R

Lukácsy Lászlóné népi tárgyalkotó iparművész (ÓMI Aranygyűszű Díszítőművészeti Szakkör) (Ózd)

M. Kiss Katalin aranydiplomás kerámiatervező művész (Budapest)

M. Mester Katalin népi gyöngyékszer készítő (Devecser)

M. Mészáros Éva amatőr festő (Fűzfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre) (Balatonfűzfő) R

Maász Mátyás fafaragó (Baja) R

Macimúzeum, Rákóczifalva

Majorné Szabó Ildikó tojásfestő népi iparművész (Kaposvár)

Mánya János Magyar Kézműves Remek -díjas fafaragó (Zirc)

Mariska Györgyné (Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre Kissné Király Piroska vezetésével) (Kazincbarcika)           

Martineczné Kiss Márta fazekas népi iparművész (Budapest)

Marton Ferenc kárpitos-asztalos, bútorrestaurátor mester (Sopron)

Merényi József Magyar Kézműves Remek-díjas fafaragó népi iparművész (Miskolc)

Mészárosné Bóta Erzsébet hímző (Ózd)

Mező Panna keramikus tanuló (Szigetszentmiklós) R

Mezőné Implom Eszter keresztszemes hímző (Szigetszentmiklós)

Mikes Lajos fafaragó népi iparművész (Budapest)

Mitrovicsné Dvorszky Eszter tűfestő (Törökbálint)

Molnárné Riskó Erzsébet népviseleti baba-készítő Gyémántkoszorús Mester, népi iparművész (Keszthely)

Morvai Gabriella gyöngyfűző (Veszprém)

Móser Ernő Magyar Kézműves Remek -díjas fafaragó (Tatabánya) R

Nagy Lajosné (Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre Kissné Király Piroska vezetésével) (Kazincbarcika)

Nagy-Löki Lajos fafaragó, bútorasztalos -és festő (Baja)

Nagy-Pálné Pádár Ágnes kunhímző (Karcag) R

Nagy Zoltánné keresztszemes hímző (Ádánd)

Nemes Ferenc faragó népi iparművész (Szigetújfalu)

Nemesházi Valéria gyöngyfűző-és kötő (Halásztelek)

Németh Miklósné képzőművész, selyemfestő (Budapest) R

Népi Díszítőművészeti SzakkörVeres Józsefné vezetésével – Gara Istvánné nívódíjas hímző, Szacskó Józsefné, Veres Józsefné (Újszász)

Neukirchnerné Tonkó Zsuzsa        tűzzománcos (Hosszúhetény)

Nyíri Dánielné gyöngyfűző népi iparművész, A Népművészet Ifjú Mestere (Szentes)

Onestyákné Ágotai Mária amatőr festő, keramikus (Budapest)

Orbán Irén EMKE, Vamszer Géza és Zilahy díjas textiles népművész (Komárom)

Orbánné Balogh Katalin textiljáték-készítő, Aranykoszorús babakészítő mester, népijáték-készítő népi iparművész (Budapest)

Ormos Márta kéziszövő (Budapest)

Ország László Magyar Kézműves Remek- és Mesterremek-díjas hímző, A Népművészet Mestere (Kunszentmárton)

Ország Lászlóné Dékány Katalin Magyar Kézműves Remek- és Mesterremek-díjas lószőrékszer-készítő népi iparművész (Kunszentmárton)

Ősapayné Koós Eszter gobelinvarró, női szabó mester (Budapest)

Pál Ildikó selyemfestő (Törökbálint) R

Paloznaki HímzőkörSzuperné Bohus Judit Gránátalma-díjas népi iparművész vezetésével – Lokody Ákosné, Róka Istvánné; Steinbach Istvánné, Szuperné Bohus Judit (Paloznak)

Panák Annamária kékfestő (Budapest)

Papp Gáspár keramikus (Kiskunfélegyháza) R

Papp Gergely fafaragó (Csorna) R

Papp Viktória textilbaba-készítő (Beregszász, Ukrajna)

Pászti Péter kalligráfus (Budapest)

Rákóczi Virág nemez- és bőrműves (Piliscsaba)

Rónaszegi János tűzgrafikus (Budapest)

Sasvári János bútorfaragó és -festő népi iparművész (Szügy)

Schmelczer Béláné hímző (Kazincbarcika) 

Schnell Lászlóné mézeskalács-készítő (Nagypall)

Serfőző Helén hímző (Budaőrs)

Sigmond Gáborné szövő, kosárfonó (Csákvár) R

Simkó Fanni Junior Príma díjas bőrműves (Szuhakálló)

Simon Edit keramikus, fazekas népi iparművész (Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelye) (Gyenesdiás)

Szabó Gyula ruhatervező és -készítő kézműves (Budapest)

Szabó Pál Antalné hímző népi iparművész (Bodajk)

Szalmáné Simon Éva amatőr kosárfonó (Algyő)

Dr. Szandtner Gáborné Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyfűző népi iparművész (Budapest)

Szarka Szilvia rajztanár, alkalmazott grafikus (Budapest) R

Székely Csilla Mária bútorfestő (Göd)

Szepesi János Magyar Kézműves Remek-díjas fafaragó népi iparművész (Ercsi)

Szlávikné Buzás Irén tojásfaragó és amatőr festő (Hódmezővásárhely)

Sztankóné Németh Anna hímző népi iparművész (Sárospatak)

Szügyi Éva szövő népi iparművész (Balatonfüred)

Tamaskovics Gáborné csuhébaba-készítő (Nyíregyháza)

Tarsoly Andorné Magyar Kézműves Remek-díjas hímző népi iparművész (Debrecen)

Tihanyi Hímzőkör – Cz. Tóth Hajnalka népi iparművész, a Népművészet Mestere vezetésével – Dobosné Papp Erzsébet, Fejes Gáborné, Törökné Dobos Zsuzsanna (Tihany)

Tímárné Molnár Márta Magyar Kézműves Remek-díjas bőrműves (Budapest)

Tomó Zsolt pintér népi iparművész (Bajai Kézműves Egyesület) (Baja)

Torma Kati fafaragó (Törökbálint) R

Tóth Aranka hímző, A Népművészet Mestere (Hajdúszoboszló)

Tóth Imre Bence tanuló (Karcag)

Tóth Károlyné Magyar Kézműves Remek-díjas csipkekészítő népi iparművész, AMKA Kristály Vándorserleg-díjas (Mende)         

Dr. Tóthné Kőrösi Zsófia Magyar Kézműves Remek-díjas és Kis Jankó Bori-díjas hímző (Zsira)

Tóth Mária (Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre Kissné Király Piroska vezetésével (Kazincbarcika)

Vackor Varroda (Kovács Pál Művelődési Központ alkotóközössége) – Koncz Károlyné vezetésével Balogh Ferencné, Barna Gizella, Egediné Papp Eszter, Fridrik Jánosné, Koncz Károlyné, Krajnyák Edit, Nagy Csabáné, Pelech Zoltánné, Szabó Jánosné, Zobolyák Andrásné, Zsák Dezsőné (Tiszafüred)

Vándor Klára Gránátalma-díjas szövő, népi iparművész (Budapest)

Varga Ágota gyöngyékszer-készítő (Pécs)

Vass János Magyar Kézműves Remek-díjas pintér népi iparművész (Bajai Kézműves Egyesület) (Baja)

Veres Józsefné hímző (Újszász)

Világ Világossága Kézműves Műhelyház Szőnyegszövő Műhely – Dr. Sebestyén Ibolya vezetésével, szakmai vezető: Lőrincz Etel Életfa-díjas iparművész (Pécs)

Zoboralji Örökség Őrzői Hímző- és Viseletkészítő Műhely – Tóth Borbála vezetésével, szakmai irányító: Szuperné Bohus Judit Gránátalma-díjas népi iparművész – Balkó Ildikó, Balkó Szilvia, Bencz Andrea, Földessy Ernesztina, Gál Erzsébet, Ment Edit, Molnár Katalin, Tóth Borbála, Varga Borbála (Pográny, Szlovákia)