Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


A Magyar kézművesség – 2018 valamint

Mátyás király és kora – kézműves szemmel

című pályázat eredményeként, a zsűri döntése alapján az alábbi pályázók alkotásai kerülnek kiállításra:

 

Aba P. Ákos nemezkészítő népi iparművész (Szentes)

Ágoston Endréné Magyar Kézműves Remek-díjas tojáskarcoló népi iparművész (Bajai Kézműves Egyesület) (Jánoshalma)

Ágoston Erika tojásíró népi iparművész (Bajai Kézműves Egyesület) (Jánoshalma)

Alsóörsi Csipkeműhely – Szuperné Bohus Judit Gránátalma-díjas népi iparművész vezetésével – Babos Csabáné, Földes Éva, Hajdú Anita, Kiss-Jakab Lászlóné, Némethné Bécsi Viola, Németh Károlyné, Sárközy Attiláné, Szalai Vilmosné, Szuperné Bohus Judit R

Art Manufaktúra Civil Alkotóközösség – Ágoston Zsolt tanár vezetésével – Lukács Gábor Dénes intarziakészítő, Sós József faműves, valamint az Ágoston család: ifj. Ágoston Zsolt tanuló, Ágoston Barnabás tanuló, Ágoston Nikolett, Ágoston Zsoltné és Ágoston Zsolt (Budapest)

Augusztin Mariann keramikus (Törökbálint) R

Azary Andrea ékszerkészítő (AzaryArt) (Budakalász)

Azary Andrea ékszerkészítő (AzaryArt) és Béni Ágnes Gabriella keramikus (Budakalász)

Bákonyiné Ica festő (Karcag)

Balatonfüredi Örökségünk Hímző Műhely – Mátyás Sándorné vezetésével – Mátyás Sándorné, Hódos Józsefné, Molnár Józsefné, Nagy Károlyné, Ujvárosi Győzőné, Sándor Istvánné R

Bánky Zsuzsanna Arany okleveles, Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyékszer-készítő (Budapest)

Barna Nárgisz Magyar Kézműves Remek-díjas keramikus (Budapest)

Bedő Istvánné vertcsipke-készítő (Kecskemét)

Békefi-Zrinyi Ágnes csipkekészítő (Diósd)

Benyó Éva hímző (Budapest)

Bercsi Olga Aranka ólom- és Tiffany üvegfestő (Nagyigmánd)

Bereczné Lázár Nóra Magyar Kézműves Remek-díjas hímestojás-festő népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere (Hódmezővásárhely)

Berkes Éva Magyar Kézműves Remek-díjas hímző, csipkekészítő (Budakeszi)

Berszánné Román Erzsébet Magyar Kézműves Remek-díjas mézeskalács készítő népi iparművész (Budapest)

Bíbok Anikó gyöngyfűző népi iparművész (Bajai Kézműves Egyesület) (Nagykőrös)

Bocsi Éva Magyar Kézműves Remek-díjas népviseleti baba-készítő népi iparművész (Salgótarján)

Bognár Márta szövő (Dunaújváros) R

Borbás Katalin textilműves (Budapest) R

Bordácsné Kishonti Erika Király Zsiga-díjas, Nívó-díjas szövő népi iparművész, a Népművészet Mestere (Keszthely)

Bősi Éva Paverpol-textilszobrász (Cserhát Művészeti Kör) (Darnózseli)

Breczkó Péter tűzzománcos (Budaörs)

Bukrán Edit keramikus iparművész (Budapest)

Büki András Magyar Kézműves Remek-díjas fegyvermester (Szombathely)

Cz. Budai Katalin festett bútor készítő népi iparművész (Bakonynána)

Czupp Pál Príma-díjas fafaragó népi iparművész (Kunhegyes)

Csepeli Hímzőkör – művészeti vezető: Szuperné Bohus Judit Gránátalma-díjas népi iparművész – Baranyi Tivadarné, Király Márta, Tormásné Kertész Erika, Tóth Mária (Budapest)

Csizy Istvánné tojásfestő népi iparművész (Balatongyörök)

Csomák Lászlóné Paverpol-textilszobrász (Szabadszállás)

Csonka Ibolya iparművész (Veszprém)

Dabóczy Krisztina tűzzománcos (Budapest)

Dékány-Szabó Ildikó csuhéfonó (Nagypall)

Dér Virág Borbála drótékszer-készítő (Bona Figura Műhely) (Székesfehérvár) R

Dr. Doba Istvánné hímző népi iparművész (Zalaegerszeg)

Dobiné Vass Júlia Pro Urbe-díjas fazekas népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere, a Népművészet Mestere, A Magyar Kézművességért-díj Arany fokozatának birtokosa (Nádudvar)

Dóczi Erzsébet szövő (Keszthely)

Elek Tímea Jolán Magyar Kézműves Remek-díjas szövő (Mezőtúr) R

Engelbrecht Kinga gyöngyfűző (Uetze,Németország)

Ercsei Lenke keramikus (Cegléd)

Esz Anna tűzzománcfestő (Páty)

Fábián Péter díszüvegműves, üvegező mester (Kiskunlacháza)

Farkas Balázsné Petrikowsky Marianna szövő népi iparművész (Balatonfüred)

Felsőörsi Közalapítvány Hímzőműhelye – vezető:Tislér Anikó, szakmai irányító: Szuperné Bohus Judit Gránátalma-díjas népi iparművész – Nézics Józsefné, Polczer Józsefné, Szalai Jánosné, Szuperné Bohus Judit, Tislér Anikó, Vargáné Németh Erzsébet

Fentné Fodor Éva textiljáték- készítő (Budapest)

Ganevné Székely Katalin gyöngyfűző népi iparművész (Halásztelek)

Gáspár Marianna népi bőrműves (Öskü)

Gattyán Ágnes textilműves (Budapest)

Gergely Ramóna Edit kosárfonó népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere (Tiszaalpár)

Gisztl Anna Magyar Örökség-, Magyar Kézműves Remek- és Gránátalma-díjas ruhatervező (Budapest)

Gránátalma Hímzőkör – Cz.Tóth Hajnalka hímző népi iparművész, a Népművészet Mestere vezetésével – Almási Klára, Barta Józsefné, Fábiánné Sáray Anna, Molnár Enikő, Németh Sándorné, Perus Zsuzsa, Túriné Szőnyi Júlianna (Balatonalmádi)

Gyukinné Brczán Szpomenka hímző (Deszk)

H. Petkovics Katalin kézműves, ékszerkészítő (Sajókaza)

Halasi Anita ezüstékszer-készítő (Gyula)

Harangozó Rita Magyar Kézműves Remek-díjas fazekas népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere (Marcali)

Harsányi Tiborné csuhé- és szalmafonó (Tiszadada)

Herkéné Szebényi Éva kézműves szappankészítő (Magyaregregy)

Hernády Barbara ötvös, aranyműves és Hernády Kinga divattervező (Budapest)

Horváth Árpád fafaragó (Tatabánya)

Horváth Rita bőrdíszműves (Bajai Kézműves Egyesület) (Baja)

Horváthné Pirnyák Rózsi keramikus, festő (Budapest)

Hugyecz Marcella hímzésminta-készítő (Tóalmás)

Hutkai Tímea bútorfestő (Tokaj)

Jedlovszki Rezső fafaragó népi iparművész (Budapest)

Jókai Mór Művelődési Központ, Gyöngyfűző szakkör – Nagy Gyöngyi Magyar Kézműves Remek- és Gránátalma-díjas gyöngyfűző népi iparművész vezetésével – Bolega Valéria, Hegyi Nárcisz, Mekkel Piroska, Nagyné Szabó Kinga, Szendrő Zsóka, Szilasi Zsuzsa, Zborayné Magdolna (Budaörs)

Judák Ambrus kosárfonó (Győr)

Juhász Béláné Magyar Kézműves Remek-díjas hímző (Alsótelekes)

Juhászné Szegfű Zsófia amatőr kézműves (Sárbogárd)

K. Nagy Zsolt fazekas népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere (Nádudvar)

Kaics Julianna szalma-, csuhé-, vesszőfonó, népi játszóház vezető (Fűzfőfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre) (Balatonfűzfő)

Kamocsay Judit Magyar Kézműves Remek-díjas szövő népi iparművész (Budapest)

Kanyó Alfonzné Magyar Kézműves Remek-díjas csuhéfonó népi iparművész (Litke) R

Kasza Gáborné hajócsipke-készítő (Nagypall) R

Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre – Kissné Király Piroska vezetésével – Almási Dezsőné, Barta Józsefné, Gondos Imréné, Kissné Király Piroska, Lagzi Kovács Istvánné, Mariska Györgyné, Nagy Lajosné, Veres Tivadarné

Keszler Károlyné textiles (Nagypall) R

Keszthelyi Babavarró Klub – Molnárné Riskó Erzsébet népi iparművész, Gyémántkoszorús Mester vezetésével – Bazsonyi Gyuláné, Ferge Józsefné, Horváth Lajosné, Horváthné Cserti Katalin, Jankovics Tamás, Kovács Mariann, Molnár Eleonóra, Pápai Jánosné, Szűcs Nikoletta, Tamasián Jánosné

Kiss Ágota népi ékszer-készítő (Győr)

Kiss Árpádné palást- és paszomány-készítő népi iparművész (Debrecen)

Kiss Ferenc gobelin hímző (Fűzfőfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre) (Balatonfűzfő)

Kiss Rita Paverpol-textilszobrász (Cserhát Művészeti Kör) (Rajka)

Kohári-Boldizsár Emese Erzsébet 10 éves tanuló (Karcag)

Kókáné Pásztor Éva Magyar Kézműves Remek-díjas szűcs népi iparművész (Vatta)

Kónya Lajos Aranykoszorús hangszerkészítő mester (Tatabánya)

Kónya Lajosné hímző, viseletkészítő (Tatabánya)

Koscsó Istvánné hímző népi iparművész (Sárospatak)

Kostyálné Ferenczi Erika nemezelő (Budapest)

Kovács Margit Iparművészeti és Szakközépiskola Faműves műhelye – Katona Tibor vezetésével – Bálló Bence (Győr) R

Kovács Margit Iparművészeti és Szakközépiskola Fazekas műhelye – Gyarmathi Zsuzsa vezetésével – Polczer Evelin, Rikker Veronika, Szuper Kiara (Győr) R

Kovács Margit Iparművészeti és Szakközépiskola Népi bőrműves műhelye – Horváth Péter vezetésével – Molnár Tamara, Sárdi Zita, Szabó Bernadett (Győr)

Kovács Margit Iparművészeti és Szakközépiskola Üveg műhelye – Farkas Vajk vezetésével – Bangha Barbara Brigitta, Papp Dominika (Győr)

Kuslits Éva grafikus (Tatabánya)

Láng György fafaragó mester (Székesfehérvár)

László Alfrédné keramikus (Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelye) (Keszthely)

Lauer Jánosné mézeskalács-készítő, szövő népi iparművész (Pécs)

Laurum Krisztina Ágnes gyapjúszövő (Budapest)

Leszek Éva tűzzománcos (Hochheim am Main, Németország)

Lövey Végh Amália természetszobrász (Budapest)

M. Mester Katalin népi gyöngyékszer-készítő (Devecser) R

M. Mészáros Éva amatőr festő (Fűzfőfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre) (Balatonfűzfő)

M. Sarlós Erzsébet szobrász (Budakeszi) R

Mánya János Magyar Kézműves Remek-díjas fafaragó (Zirc)

Marjai Krisztián asztalos (Kisújszállás) R

Martineczné Kiss Márta fazekas népi iparművész (Budapest)

Marton Ferenc Magyar Kézműves Remek-díjas kárpitos-asztalos, bútor-restaurátor, Ezüst- és Aranykoszorús mester (Sopron)

Maszler Irén Arany Okleveles és Aranycsipke-díjas vertcsipke-készítő (Solymár)

Máténé dr. Szabó Mária festőművész, az Országépítő Alapítvány pályadíjasa (Budapest)

Meichlné Érsek Mária tűzzománc-festő, grafikus (Budapest)

Meilinger Ferencné Rácz Ilona kézműves foltvarró (Kazinbarcika)

Mencshelyi Vertcsipke Hagyományokat Ápoló Baráti kör – Balogh Ernőné csipkekészítő népi iparművész vezetésével – Balogh Ernőné, Dr. Bertalan Gyula, Kátai Valéria (Pécsely)

Merényi József Magyar Kézműves Remek-díjas fafaragó népi iparművész (Miskolc)

Mikes Lajos fafaragó (Budapest)

Miszlang Lajosné Dombovári Judit tojásfestő, fafaragó (Hosszúhetény)

Molnár Szilvia horgoló (Debrecen)

Molnárné Riskó Erzsébet Gyémántkoszorús népviseleti baba-készítő mester, népi iparművész (Keszthely)

Molyoló Műhely – Berkes Éva Magyar Kézműves Remek-díjas hímző vezetésével – Berkes Éva, Sohonyai Anna, Sztrucska Károlyné, Tiszainé Dióssi Erzsébet (Budapest)

Morvai Gabriella gyöngyfűző (Veszprém)

Mucsy Géza (… 2018) BKIK-okleveles mézeskalács-készítő (Bajai Kézműves Egyesület) (Budapest)

Nádler Ágnes textiles iparművész (Budapest) R

Nagy Zoltánné amatőr keresztszemes hímző, csipkekészítő (Ádánd)

Nagyné Pál Tünde nemezkészítő (Felsőpakony)

Nagy-Pálné Pádár Ágnes kunhímző (Karcag)

Nemes Ferenc faragó népi iparművész (Szigetújfalu)

Németh Miklósné selyemfestő, fotográfus, tanár (Budapest)

Némethné Jancsi Ilona Magyar Kézműves Remek-díjas gobelinhímző (Ludányhalászi)

Népi Díszítőművészeti Szakkör – Veres Józsefné vezetésével – Gara Istvánné Nívó-díjas hímző, Szabó Pál Antalné, Szacskó Józsefné, Veres Józsefné (Újszász)

Neukirchnerné Tonkó Zsuzsa tűzzománcos (Hosszúhetény)

Nyíri Dánielné gyöngyfűző népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere (Szentes)

Ocskay Réka fazekas népi iparművész (Pilisjászfalu)

ÓMI Aranygyűszű Díszítőművészeti Szakkör – Lukácsy Lászlóné vezetésével – Csépányi Albertné, Méhész Dezsőné, Mészárosné Bóta Erzsébet, Mizerákné Kovács Katalin, Zalai Zoltánné (Ózd)

Onestyákné Ágotai Mária amatőr festő, keramikus (Budapest)

Orbán Irén EMKE-, Vamszer Géza- és Zilahy-díjas hímző (Komárom)

Orbánné Balogh Katalin textiljáték-készítő népi iparművész, Aranykoszorús babakészítő mester (Budapest)

Ország László Magyar Kézműves Remek- és Mesterremek-díjas hímző népi iparművész, a Népművészet Mestere (Kunszentmárton)

Ország Lászlóné Dékány Katalin Magyar Kézműves Remek- és Mesterremek-díjas lószőrékszer-készítő népi iparművész (Kunszentmárton)

Ördög Csilla nemezkészítő (Szentendre)

Ősapayné Koós Eszter amatőr gobelinvarró (Érd)

Pál Sándor tűzzománcos (Budapest)

Paloznaki Hímzőkör – Szuperné Bohus Judit Gránátalma-díjas népi iparművész vezetésével – Cziréki Endréné, Lokody Ákosné, Róka Istvánné, Szuperné Bohus Judit

Papp Gáspár keramikus (Kiskunfélegyháza) R

Papp Gergely fafaragó (Csorna)

Paray Julia Gyöngyi Aranykoszorús népviseletes babakészítő népi iparművész (Győr)

Pászti Péter kalligráfus (Budapest)

Pokomándy Zsuzsanna foltvarró, kézműves tanár (Hódmezővásárhely)

Pollák Zsuzsanna ékszerkészítő (Hévíz)

Quilling Műhely – Rábaközi Művelődési Központ –Fábiánné Domán Hermina Magyar Kézműves Remek-díjas papírplasztika készítő vezetésével – Bella Ernőné, Bencsics Ildikó, Boros Árpádné, Böröczné Horváth Gabriella, Kocsisné Horgosy Ágnes, Pallag Eszter, Pallag Jánosné, Rabiné Axnix Katalin, Tarr Andrea, Varga Dániel, Vécs Sándorné, Vinkovics Jázmin, Völcseiné Markó Mónika (Kapuvár)

Rónaszegi János tűzgrafikus (Budapest)

Rózsavölgyi Ágnes kárpitszövő, gobelinszövő (Székesfehérvár)

Ruzsa Ilona ikon-, olajkép- és tűzzománcfestő (Gyula)

Sáfrány Mária Magyar Kézműves Remek-díjas hímző, viselet-készítő (Paks)

Dr. Sági Lajosné szövő népi iparművész, a Népművészet Mestere (Budapest)

Sándor Istvánné rececsipke-készítő (Hódmezővásárhely) R

Sasvári János bútorfaragó és -festő népi iparművész (Szügy)

Serfőző Helén hímző (Budaörs)

Simon Edit keramikus, fazekas népi iparművész, a Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelyének vezetője (Gyenesdiás)

Szabó Éva Julianna fazekas népi iparművész (Veresegyház)

Szabó Gyula AMKA-Aranyfokos-vándordíjas ruhakészítő kézműves (Budapest)

Dr. Szandtner Gáborné Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyfűző népi iparművész (Budapest)

Szatmári Istvánné Aranykoszorús babakészítő mester (Nyíregyháza)

Székely Csilla Mária bútorfestő (Göd)

Szendrei Judit tűzzománcos (Budapest)

Szepesi János Magyar Kézműves Remek-díjas fafaragó népi iparművész (Ercsi)

Sztankóné Németh Anna hímző népi iparművész (Sárospatak)

Szügyi Éva szövő népi iparművész (Balatonfüred)

Tamaskovics Gáborné csuhébaba-készítő (Nyíregyháza)

Tímárné Molnár Márta Magyar Kézműves Remek-díjas bőrműves (Budapest)

Tomó Zsolt pintér népi iparművész (Bajai Kézműves Egyesület) (Érsekcsanád)

Tóta Anna kenderdísztárgy-készítő (Baja)

Tóth Imre Bence 2. oszt. tanuló (Karcag)

Tóth János fafaragó népi iparművész (Győr) R

Tóth Károlyné Magyar Kézműves Remek-díjas, AMKA Kristály Vándorserleg-díjas csipkekészítő népi iparművész (Mende)

Tótvázsonyi Hímzőműhely – Nagy Gellértné vezetésével; szakmai irányító: Szuperné Bohus Judit Gránátalma-díjas népi iparművész – Dobszay Farkas, Hauck Jánosné, Ihász Gáborné, Koczor Anita, Nagy Gellértné, Szántó Istvánné, Utczás Gáborné, Tósoki Zoltánné, Weinhardt Ferencné

Törzsök Endréné keramikus (Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelye) (Keszthely) R

Vackor Varroda – Kovács Pál Művelődési Központ alkotóközössége – Koncz Károlyné vezetésével – Balogh Ferencné, Barna Gizella, Egediné Papp Eszter, Fridrik Jánosné, Koncz Károlyné, Krajnyák Edit, Nagy Csabáné, Pelech Zoltánné, Szabó Jánosné, Zobolyák Andrásné, Zsák Dezsőné (Tiszafüred)

Vándor Klára Gránátalma-díjas szövő népi iparművész (Budapest) R

Varga Anikó gobelinhímző (Pilisborosjenő)

Vargáné Venczel Beáta ötvös (Szigetszentmiklós)

Vass János pintér népi iparművész (Bajai Kézműves Egyesület) (Baja)

Vénusz Ervin ötvös (Gyermely)

Világ Világossága Kézműves Műhelyház (Pécs)

Zoboralji Örökség Őrzői Hímző- és Viseletkészítő Műhely – vezető: Tóth Borbála, szakmai irányító: Szuperné Bohus Judit Gránátalma-díjas népi iparművész – Balkó Szilvia, Földessy Ernesztina, Gál Erzsébet, Molnár Katalin, Szuperné Bohus Judit, Tóth Borbála, Varga Borbála (Pográny, Szlovákia) R