Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


A Magyar kézművesség – 2017 és

Arany János költészete kézműves szemmel

című pályázat eredményeként, a zsűri döntése alapján az alábbi pályázók alkotásai kerülnek kiállításra:

 

4kéz művek Gubola Andrea és Puskás Erika (Szentendre)

Ádámné Szűcs Ilona vertcsipke-készítő (Mezőtúr) R

Ágoston Endréné Magyar Kézműves Remek-díjas tojáskarcoló népi iparművész − Bajai Kézműves Egyesület (Jánoshalma)

Ágoston Erika tojásíró népi iparművész − Bajai Kézműves Egyesület (Jánoshalma)

Almási Dezsőné gobelin-öltögető − Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre (Alacska)

Alsóörsi Csipkeműhely Szuperné Bohus Judit népi iparművész vezetésével – Babos Csabáné, Hajdú Anita, Németh Károlyné, Sárközy Attiláné, Szalai Vilmosné, Tarnai Viktória (Alsóörs) R

Balatonfüredi Örökségünk Hímző Műhely Erdélyi Béláné, Dr. Kiss Istvánné, Mátyás Sándorné, Molnár Józsefné, Nagy Károlyné, Sándor Istvánné (Balatonfüred)

Balla Melinda textilkép-készítő (Inárcs) R

Bánky Zsuzsanna Arany okleveles, Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyékszer-készítő (Budapest)

Barankai Miklósné hímző (Tard)

Barta Józsefné gobelin-öltögető − Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre (Kazincbarcika)

Békefi-Zrinyi Ágnes csipkekészítő (Diósd)

Békés Mihály pipafaragó − Cegléd és Térsége Ipartestület (Cegléd)

Bendesné Vörös Ildikó hímző népi iparművész (Hövej)

Benyó Éva hímző (Budapest) R

Bereczné Lázár Nóra Magyar Kézműves Remek-díjas hímestojás-festő népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere (Budapest, Hódmezővásárhely)

Berkes Éva hímző, csipkekészítő, oktató (Budapest)

Bíbok Anikó gyöngyfűző népi iparművész − Bajai Kézműves Egyesület (Nagykőrös)

BINOK Készségfejlesztő Csoport Szolnoki György vezetésével (Pécs)

Bocsi Éva Magyar Kézműves Remek-díjas népviseleti baba-készítő népi iparművész (Salgótarján)

Bordácsné Kishonti Erika Király Zsiga-díjas szövő népi iparművész, a Népművészet Mestere (Keszthely)

Bősi Éva Paverpol textilszobrász (Darnózseli)

Brankovics-Dózsa Magdolna nemezes (Szeged)

Breczkó Péter tűzzománcos (Budaörs)

Cz. Tóth Hajnalka hímző népi iparművész, a Népművészet Mestere (Balatonalmádi)

Czupp Pál fafaragó népi iparművész (Kunhegyes)

Csizy Istvánné tojásfestő népi iparművész (Balatongyörök)

Csodacsipke Klub Szabóné Czuczai Katalin vezetésével – Juhászné Szegfű Zsófia (Sárbogárd)

Csonka Ibolya képzőművész, ikonfestő (Veszprém)

Csuka Péterné zsinórcsipke-készítő (Balatonfűzfő)

Daru Péterné tojásfestő népi iparművész (Bodajk)

Dékány-Szabó Ildikó csuhéfonó (Nagypall)

Detre Mikolt szövő (Budapest)

Dóczi Erzsébet szövő (Keszthely)

Dohóczki Istvánné csuhéfonó (Fadd)

Egri Kerámia Műhely Berzsenyi Marianna vezetésével – Bertalan Margaretta és Sümegi Csabáné (Eger)

Elek Tímea Jolán Magyar Kézműves Remek-díjas szövő (Mezőtúr)

Ercsei Lenke keramikus (Cegléd)

Erdei Kézműhely – S. Fehér Anna vezetésével – Centeri Anna, Horváth Sára, Horváth Zalán, Ivaskó Barnabás, Juhász Jázmin, Móritz Petra, Steiner András, Szabó Bence (Gödöllő)

Esz Anna tűzzománc-festő (Páty) R

Fábián Péter István díszmű-üvegező mester (Kiskunlacháza) R

Fábiánné Domán Hermina Magyar Kézműves Remek-díjas papírplasztika-készítő (Magyarkeresztúr)

Farkas Balázsné Petrikowsky Marianna szövő népi iparművész (Balatonfüred)

Félegyházi Józsefné Király Zsiga-díjas csipkekészítő népi iparművész (Nagykálló)

Felsőörsi Hímzőműhely Szuperné Bohus Judit népi iparművész vezetésével – Bakonyváriné D. Magdolna, Nézics Józsefné, Szalai Jánosné, Tislér Irén (Felsőörs) R

Fentné Fodor Éva textiljáték-készítő (Budapest)

Finta Mihályné hímző (Sióagárd) R

Forrás Zománcművészeti Műhely Kovács Katalin vezetésével – Gál Éva (Eger) R

Gáspár Marianna népi bőrműves (Öskü)

Ghislaine Tonnellier Karsai festőművész, grafikus (Budapest) R

Gisztl Anna Magyar Örökség-, Magyar Kézműves Remek- és Gránátalma-díjas ruhatervező (Budapest)

Gondos Imréné gobelin-öltögető − Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre (Kazincbarcika)

Gránátalma Hímzőkör Cz. Tóth Hajnalka vezetésével – Barta Józsefné, Molnár Enikő, Molnárné Perus Zsuzsa (Balatonalmádi) R

Gróf Gyöngyi amatőr képzőművész (Diósd)

Gy. Kamarás Katalin keramikus népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere, a Népművészet Mestere (Budapest)

Győri Kovács Margit Iparművészeti Szakgimnázium és Szakközépiskola, Bőrműves műhely – Szemők Krisztina vezetésével – Horváth Janka, Molnár Tamara, Oltyán Jaseen (Győr) R

Győri Kovács Margit Iparművészeti Szakgimnázium és Szakközépiskola, Fazekas Műhely – Gyarmathi Zsuzsa szakoktató vezetésével – Csáktornyai Bence, Kopócs Dominik, Mácsai László, Podmaniczky Miklós, Vértes Gábor Boldizsár (Győr) R

Győri Kovács Margit Iparművészeti Szakgimnázium és Szakközépiskola, Üvegműves műhely – Farkas Vajk vezetésével – Ézsöl Bettina, Imre Annamari, Légrádi Lilly Júlia (Győr)

H. Petkovics Katalin ékszerkészítő (Sajókaza) R

Halasi Anita ezüstékszer-készítő (Gyula)

Harsányi Tiborné csuhé- és szalmafonó (Tiszadada)

Hegedűs Ágota zománcműves (Budapest)

héVIPart Pollák Zsuzsanna és Romics Tiborné (Hévíz)

Hidvégi Lajos üvegcsiszoló (Budapest)

Honti Mária Ezüstkoszorús mackókészítő mester, foltvarró (Budapest) R

Horváth Árpád fafaragó (Tatabánya)

Horváthné Pirnyák Rózsi festő (Budapest)

Hrivnák Károlyné Tóth Katalin Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyfűző népi iparművész (Budapest) R

Hugyecz Marcella hímzésminta-készítő (Tóalmás)

Jedlovszki Rezső fafaragó népi iparművész (Budapest)

Judák Ambrus kosárfonó mester (Győr)

Juhász Béláné Magyar Kézműves Remek-díjas hímző (Alsótelekes) R

Kanyó Alfonzné Magyar Kézműves Remek-díjas csuhéfonó népi iparművész (Litke)

Kapitány Hilda fémműves-ötvös, festő (Budapest)

Kelemen Andrásné szövő (Egerszalók)

Keszthelyi Babavarró Klub Molnárné Riskó Erzsébet népi iparművész vezetésével – Bazsonyi Gyuláné, Ferge Józsefné, Horváth Lajosné, Horváthné Cserti Katalin, Jankovics Tamás népi iparművész, Kovács Mariann, Pápai Jánosné, Tamasian Jánosné (Keszthely)

Kirchnerné Szabó Gabriella dekoratőr (Budapest)

Kiss Ferenc gobelinhímző − Fűzfőfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre (Balatonfűzfő) R

Kiss Gabriella iparművész (Miskolc)

Kiss Rita Paverpol textilszobrász (Rajka)

Kissné Király Piroska gobelin-öltögető − Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Körének vezetője (Kazincbarcika)

Kókáné Pásztor Éva Magyar Kézműves Remek-díjas szűcs népi iparművész (Vatta)

Kokas Márta ikonfestő (Pilisszentlászló)

Kollár Szabolcs fazekas népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere (Gyenesdiás)

Konkoly Iván képzőművész-famíves (domborintarzia-készítő) (Budapest)

Kónya Lajos Aranykoszorús hangszerkészítő mester (Tatabánya)

Koscsó Istvánné hímző népi iparművész (Sárospatak)

Kovácsné Pócza Ágnes Magyar Kézműves Remek-díjas, Kristály Kézműves vándordíjas höveji hímző népi iparművész (Sopron)

ifj. Kripta Istvánné hímző népi iparművész (Kalocsa)

La PalettArt Civil Társaság Tóth Erika és Ágoston Zsolt tanár vezetésével – ifj. Ágoston Zsolt, Ágoston Nikolett, Ágoston Barnabás, Ágoston Zsoltné (Budapest)

Lagzi Kovács Istvánné gobelin-öltögető − Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre (Kazincbarcika)

László Alfrédné keramikus − Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelye (Keszthely) R

Lauer Jánosné mézeskalács-készítő (Pécs)

Laurum Krisztina Ágnes kéziszövő (Budapest)

Lengyel Béla amatőr faműves (Budapest) R

Leszek Éva tűzzománcos (Hochheim am Main, Németország) R

Lisányi Endre madzagműves (Budapest)

Lorántffy Zsuzsanna Hímzőműhely Koscsó Istvánné népi iparművész vezetésével – Fekésházy Erzsébet, Kerülő Jánosné népi iparművész, Major Jánosné, Sztankóné Németh Anna népi iparművész (Sárospatak)

Lövey Végh Amália természetszobrász (Budapest)

M. Gubán György tűzzománcozó (Csány)

M. Mészáros Éva amatőr festő − Fűzfőfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre (Balatonfűzfő)

M. Kiss Katalin keramikus iparművész (Budapest)

Magyar Lászlóné csuhébaba-készítő (Ősi)

Mariska Györgyné gobelin-öltögető − Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre (Kazincbarcika)

Marjai Krisztián asztalos (Kisújszállás)

Martineczné Kiss Márta fazekas népi iparművész (Budapest)

Marton Ferenc Magyar Kézműves Remek-díjas kárpitos-asztalos, bútor-restaurátor, Ezüst- és Aranykoszorús mester (Sopron)

Máténé dr. Szabó Mária festőművész, az Országépítő Alapítvány pályadíjasa (Budapest)

Meichlné Érsek Mária tűzzománc-festő, grafikus (Budapest)

Meilinger Ferencné Rácz Ilona kézműves foltvarró (Sajókaza)

Merényi József Magyar Kézműves Remek-díjas fafaragó népi iparművész (Miskolc)

Mező Panna 14 éves tanuló (Szigetszentmiklós) R

Mezőné Implom Eszter foltvarró (Szigetszentmiklós) R

Mihály Eszter nemezkészítő (Nyárádszentsimon, Maros megye, Románia)

Molnár Jánosné szövő népi iparművész (Törökszentmiklós)

Molnárné Riskó Erzsébet Gyémántkoszorús népviseleti baba-készítő mester, népi iparművész (Keszthely)

Morvai Gabriella gyöngyfűző (Veszprém)

Móser Ernő fafaragó (Tatabánya)

Mucsy Géza BKIK Okleveles mézeskalács-készítő − Bajai Kézműves Egyesület (Budapest)

Nagy Gyöngyi Magyar Kézműves Remek- és Gránátalma-díjas gyöngyfűző népi iparművész (Sóskút)

Nagy József Ferenc Magyar Kézműves Remek-díjas és Aranyfokos Kézműves vándordíjas üvegműves mester (Budapest)

Nagy Lajosné gobelin-öltögető − Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre (Kazincbarcika)

Nagy Zoltánné csipkekészítő (Ádánd)

Nagykőrösi Szövő Kaláka Szabó Károlyné Kovács Klára vezetésével – Dobos Istvánné, Orbán Istvánné hímző népi iparművész, Sz. Tóth Lászlóné (Nagykőrös)

Nagyné Pál Tünde nemezkészítő (Felsőpakony) R

Nemes Ferenc faragó népi iparművész (Szigetújfalu)

Dr. Nemesházi Valéria gyöngyfűző népi iparművész (Halásztelek)

Némethné Jancsi Ilona Magyar Kézműves Remek-díjas gobelinhímző (Ludányhalászi)

Népi Díszítőművészeti Szakkör Veres Józsefné vezetésével – Gara Istvánné nívódíjas hímző (Újszász)

Nepp Dénes Magyar Kézműves Remek-díjas szíjgyártó mester, népi iparművész, a Népművészet Mestere (Szekszárd)

Neukirchnerné Tonkó Zsuzsa tűzzománcos (Hosszúhetény)

Nyíri Dánielné gyöngyfűző népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere (Szentes)

Ocskay Réka fazekas népi iparművész (Pilisjászfalu) R

ÓMI Aranygyűszű Díszítőművészeti Szakkör Lukácsy Lászlóné vezetésével – Csépányi Albertné, Mészárosné Bóta Erzsébet (Ózd)

Onestyákné Ágotai Mária festő, keramikus (Budapest) R

Orbán Irén EMKE-, Vamszer Géza- és Zilahy-díjas hímző (Komárom)

Orbánné Balogh Katalin textiljáték-készítő népi iparművész, Aranykoszorús babakészítő mester (Budapest)

Paloznaki Hímzőkör Szuperné Bohus Judit népi iparművész vezetésével – Cziráki Endréné, Lokody Ákosné, Róka Istvánné hímző (Paloznak)

Papp Gáspár keramikus (Kiskunfélegyháza) R

Papp Józsefné foltvarró (Balatonfűzfő)

Paray Julia Gyöngyi Aranykoszorús népviseletes baba-készítő (Győr)

Pászti Péter kalligráfus (Budapest) R

Pengő Borbála keramikus tanuló − Kincs-Ő Alapítvány, tanár: Sztankayné Bedők Bea (Dunaharaszti)

R. Nagy Erika keramikus mester (Érd)

Rajna Andrea bőrműves (Gesztely)

Rózsavölgyi Ágnes kárpitszövő, gobelinszövő (Székesfehérvár)

Rudó Anna ötvös, rekeszzománcos (Budapest)

„Rügyező hagyaték” Nemezelőkör Lévay Sofija és Dr. Máté Emese vezetésével − Alaker Helga, Horváth Anna, Lévay Dávid (Szabadka, Vajdaság, Szerbia)

S. Fehér Anna keramikus (Gödöllő)

Sadecky Kati keramikus (Budapest) R

Dr. Sági Lajosné szövő népi iparművész, a Népművészet Mestere (Budapest)

Sándor Istvánné rececsipke-készítő (Hódmezővásárhely)

Schmelczer Béláné hímző (Kazincbarcika)

Schneider Péterné Magyar Kézműves Remek-díjas bútorfestő népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere, a Népművészet Mestere és Schneider Péter Magyar Kézműves Remek-díjas népi iparművész (Harta)

Sevella Zsuzsanna játékkészítő, játékfejlesztő (Székesfehérvár)

Simon Edit keramikus, fazekas népi iparművész – a Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelyének vezetője (Gyenesdiás)

Soós János László Magyar Kézműves Remek-díjas népihangszer-készítő (Székesfehérvár)

Strobl Mónika kristály-mandala készítő (Budapest) R

Sukta Bertalanné Kis Jankó Bori-nívódíjas hímző népi iparművész (Beregdaróc)

Sütő Aranka porcelánfestő (Szigethalom) R

Szabó Éva Julianna fazekas népi iparművész (Veresegyház)

Szabó Gyula AMKA Aranyfokos-vándordíjas ruhakészítő kézműves (Budapest)

Szabó Pál Antalné hímző, csipkekészítő népi iparművész (Újszász)

Szakács Sándor Magyar Kézműves Remek-díjas fémműves (†2017) (Budapest)

Dr. Szandtner Gáborné Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyfűző népi iparművész (Budapest)

Szankovits Örs Magyar Kézműves Remek-díjas késes népi iparművész (Budapest)

Szarka Szilvia rajztanár, alkalmazott grafikus (Budapest)

Szatmári Istvánné babakészítő (Nyíregyháza)

Szeidl Andrea grafikus (Ceglédbercel) R

Szenczi Jánosné szövő (Sárosd)

Szép Valéria keramikus, festőművész − Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelye (Keszthely) R

Szepesi János Magyar Kézműves Remek-díjas fafaragó népi iparművész (Ercsi)

Szlávikné Buzás Irén tojáskarcoló, amatőr festő (Hódmezővásárhely) R

Sztankóné Németh Anna hímző népi iparművész (Sárospatak) R

Tálosi Adrienn bőrműves (Budapest)

Tamaskovics Gáborné csuhéfonó (Nyíregyháza)

Tímárné Molnár Márta Magyar Kézműves Remek-díjas bőrműves (Budapest)

Tomó Zsolt pintér népi iparművész − Bajai Kézműves Egyesület (Baja)

Tóth Aranka hímző népi iparművész, a Népművészet Mestere (Hajdúszoboszló)

Tóth Károlyné Magyar Kézműves Remek-díjas csipkekészítő népi iparművész (Mende)

Tóthné Bányai Márta pergamencsipke-készítő (Ráckeresztúr)

Tótvázsonyi Hímzőműhely Szuperné Bohus Judit népi iparművész vezetésével − Dobszay Farkas, Hauck Jánosné, Ihász Ferencné, Koczor Anita, Nagy Gellértné, Szántó Istvánné, Tósoki Zoltánné, Utczás Gáborné, Weinhardt Ferencné (Tótvázsony)

Törzsök Endréné keramikus − Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelye (Keszthely) R

Tűzvirág Alkotócsoport Szendrei Judit tűzzománc-művész vezetésével − Dabóczy Krisztina tűzzománcos, Hoppán György fafaragó, tűzzománcos (Budapest)

Vándor Klára Gránátalma-díjas szövő népi iparművész (Budapest)

Varga Anikó gobelinhímző (Pilisborosjenő)

Vass János pintér népi iparművész − Bajai Kézműves Egyesület (Baja)

Véghné Lőrincz Ágnes Magyar Kézműves Remek-díjas hövejicsipke-készítő népi iparművész (Győr) R

Verebes Ildikó gyöngyékszer-készítő (Pomáz)

Vezér Csilla rececsipke- készítő (Hódmezővásárhely)

Viasz Zoltán népihangszer-készítő (Sárbogárd)

Világ Világossága Alapítvány Kézműves Műhelyház (Pécs)

Világ Világossága Közhasznú Nonprofit Kft. Kézműves Műhelyház (Pécs)

Vincze János fafaragó népi iparművész (Csengele) R

Vincze Zita gyertyadíszítő (Bicske)

Zoboraljai Örökség Őrzői Tóth Borbála vezetésével − Balkó Szilvia, Bús Éva, Gál Erzsébet, Gyepes Erzsébet, Földessy Ernesztina (Nyitra, Szlovákia)