Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


XVI. Országos Népművészeti Kiállítás – Élő népművészet díjazottjai

2016.01.21

XVI. Országos Népművészeti Kiállítás – Élő népművészet
 

Gránátalma díjasok:

Bakó Ernő fémműves

Békés Megyei Népművészeti Egyesület alkotócsoportja

Bene Ágostonné Ircsi vesszőfonó és Bene Ircsi Fonodája

Csuporné Angyal Zsuzsanna fazekas

Debreczeni János szövő

Dénes Ildikó mézeskalács-készítő

Dulics Margit szálasanyagos

Farkas Gergely nemezes

Fekete Ildikó tojásíró

Gyenes Tamás hangszerkészítő-faműves

Dr. Hajdú Tamás viseletkészítő

Horváth Béla faműves

Hutkai László bőrös

Józsa-szaka Erzsébet Kata nemezes

Kamocsay Judit szövő

Kissné Sponga Zsuzsanna hímző

Klenczner Erzsébet csuhéműves

Kovács Attila csizmadia

Nagy Beáta bőrműves

Nagy Gyöngyi gyöngyfűző

Paloznaki Hímző Csoport

Rácz Erika fémműves

Regős Lídia csipkés

Rozmaring Hímző szakkör

Szabó László Zoltán fafaragó

Temerini Csipkeverő és Kézi Hímző Csoport

Vermes Lajosné szövő

Arany-oklevél:

Balogh Ildikó tojásíró

Balogh Mihály faműves

Bangó Aliz fazekas

Bogdán Erzsébet hímző

Borsóka Hímzőkör

Bujdosó Sándorné szövő

Cz. Tóth Hajnalka hímző

Czibor Imre fazekas

Csepeli Hímzőkör

Csíkné Bardon Réka szálasanyagos, tojásíró

Csillagvirág - Balogh Zsoltné szövő

Csillagvirág - Fülöp Pálné szövő

Csiszár Tibor kovács

Dulai Sándorné hímző

Éber Tamás bőrműves

Fiser Józsefné viseletkészítő

Gaál János bútorfestő

Gosztonyi Zoltán faműves

Gueth Lajos faműves

Gyenes Tamás faműves

Gyöngy Enikő ékszerkészítő

Harasztovics Róbert faműves

Horváth Éva nemezes

Jaksity György faműves

Kasza Miklós faműves

Kecskeméti Róbert hangszerkészítő

Kelemen Eszter bőrműves

Kerti Eszter ékszerkészítő

Kocsor Imréné kosárfonó

Komlói Díszítőművészeti Műhely

Kovács Anna ékszerkészítő

Kovács Zoltán kosárfonó

Kovács Zoltán szaru és csontfaragó

Kurtics Attila bőrműves

Lencsési Csipkeverő Klub

Lőrincz Aladárné szövő

Minorits Jánosné viseletkészítő

Mónus Béla fafaragó

Nádudvari Szakiskola - szövők

Nesó Sándor faműves

Örökségünk Hímzőműhely

Pados Zoltán kosárfonó

Péter Szidónia gyöngyfűző

Petrovics Nikolett szövő

Pirisáné Nagy Kartalin viseletkészítő

Pozvai Andrea játékkészítő

Radácsi Piroska hímző

Román Andrásné csipkeverő

Sárközy Béláné szűrrátét

Schneider Péterné bútorfestő

Sebestyénné Győrffi Anna szűrrátét

Sevella Zsuzsanna játékkészítő

Szankovits Örs késes

Szatmári Ferenc szálasanyagos

Szontaghné Demeter Ágnes gyöngyfűző

Tímárné Molnár Márta bőrműves

Tóth Károlyné csipkeverő

Tóth Lóránt játékkészítő

Ezüst oklevél:

Arany János Művelődési Ház hímzői

Bak Zoltán viseletkészítő

Bencsik Márta és Szilágyi Imre

Bódi Klára csipkeverő

Buglyó Péter kádár

Bujtor Tibor faműves

Csapó Frigyesné hímző

Csillagvirág - hímzők

Csillagvirág Kis Miklósné szövő és Kovács Jánosné szövő

Diviki-Nagyné Sajtos Szilvia nemezműves

Dobosné Hajdú Anikó viseletkészítő

Doedensné Tasnády Tímea szövő

Farkas Gábor fazekas

Farkas Gergely fazekas

Farkas György bőrműves

Gelencsér Julianna játékkészítő

Gubás Társulat Kemenes Ilona szövő

Hegyaljai Tünde nemezes

Homokkerti Nefelejcs Kör

Hrivnyák Károlyné ékszerkészítő

Jankovics Tamás faműves

Kiss Katalin ékszerkészítő

Kocsisné Koszorús Anikó hímző

Koscsó Istvánné hímző

Kovács Ernő faműves

Kovács Irén csipkés

Lauer Jánosné szövő

Lázár Éva szálasanyagos

Motolla Szövőműhely

Nádudvari Kéz. Iskola

Nagy Zoltán fazekas

Párniczky Józsefné hímző

Radetzky Jenőné játékkészítő

Sápi Nóra szálasanyagos

Sebők Valéria csipkekészítő

Szakács Aliz bőrműves

Székely Erzsébet hímző

Tatai Ernő hangszerkészítő

Tiszta Forrás Hímzőkör

Tóth Aranka hímző

Vándor Klára szövő

Varga Veronika bőrműves

Wilhelm Konrádné tutyikészítő

Bronz oklevél:

Alpek Lajosné szövő

Aranygyűszű Hímzőkör

Bakó Ildikó tojásíró

Balázs Csaba játékkészítő

Bálint Tibor viseletkészítő

Békás Csoport

Bognár Márta szövő

Borsos Erzsébet gyöngyfűző

Csuti Tibor fazekas

Dancsecs Diána bőrös

Fábián Józsefné hímző

Gerebics Józsefné hímző

Gulyás Imréné szövő

Gyönyörűné Erdei Judit viseletkészítő

Jäger Márta szálasanyagos

Kisdombegyházi Hímzőkör

Kókáné Pásztor Éva bőrös

Motolla szövőműhely

Pálné Osvald Éva gyöngyfűző

Paranai Józsefné hímző

Rózsa Erika hímző

Sasvári János faműves-bútorfestő

Sebestyénné Tankovits Anna szövő

Stiller Gáborné viseletkészítő

Szántó Szabolcs késes

Szénási János fazekas

Sztankóné Németh Anna hímző

Szügyi Éva szövő

Takács István kovács

Tüske Mária szálasanyagos

Újlaki István Csaba játékkészítő

Verebélyi Balázs hímző

Dr. Veszely Andrásné

Viasz Zoltán hangszerkészítő

Zsigmond Zsuzsa szövő

NESZ-különdíja:

André Sándor szálasanyagos

Fiser Józsefné hímző

Haris Mária szövő

Horváthné Kovács Katalin hímző

Kudlákné Balázs Noémi hímző