Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


 

2013. július 5-én tartották a XXVII. Kis Jankó Bori Országos Hímzőpályázat díjkiosztó ünnepségét a mezőkövesdi Közösségi Ház színháztermében.
 
 
Díjazott alkotók:
 
 
Kis Jankó Bori díj (Emberi Erőforrások Minisztériuma)
 
  • tervező és kivitelező: Kissné Sponga Zsuzsanna népi iparművész;
  • tervező és kivitelező: Pataki Miklósné a Népművészet Mestere.
 
I. díj (Emberi Erőforrások Minisztériuma)
 
  • tervező és kivitelező: Porkoláb Ferenc népi iparművész;
  • tervező és kivitelező: Erdélyi Istvánné;
  • tervező és kivitelező: Véghné Lőrincz Ágnes népi iparművész.
 
II. díj (Emberi Erőforrások Minisztériuma)
  • tervező és kivitelező: Fiser Józsefné népi iparművész;
  • Rozmaring Hímzőszakkör tervező: Dr. Illés Károlyné a Népművészet Mestere, kivitelező: Győrfi Károlyné, Varga Judit, Karacsiné Juhos Ilona.
 
III. díj (Emberi Erőforrások Minisztériuma)
  • Balatonfüredi Örökségünk Hímzőműhely tervező: Szuper Miklósné népi iparművész kivitelező: Dr. Kiss Istvánné, Csima Gáborné, Mátyás Sándorné;
  • Paloznaki Hímzőkör tervező: Szuper Miklósné népi iparművész, kivitelező: Király Árpádné, Lakody Ákosné, Puska Istvánné, Bartl Gézáné, Róka Istvánné.
 
Mezőkövesd Város díja:
 
  • Barsi Gizella.
 
Különdíj (Emberi Erőforrások Minisztériuma)
 
  • tervező és kivitelező: Kovács Ivánné;
  • tervező és kivitelező: Cz. Tóth Halnalka a Népművészet Mestere;
  • tervező: Kincses Ágnes népi iparművész, kivitelező: Bencze Lászlóné, Rákosa Antalné;
  • tervező: Dr. Szabó Imréné a Népművészet Mestere, kivitelező: Szabó Erika;
  • tervező és kivitelező: Parragi Ágnes népi iparművész;
  • tervező és kivitelező: Sipos Márta;
  • tervező és kivitelező: Bordás Ottó népi iparművész;
  • tervező és kivitelező: Csapó Frigyesné népi iparművész;
  • Ózdi Művelődési Intézmények Aranygyűszű Díszítőművészeti Szakköre tervező: Lukácsy Lászlóné kivitelező: Barabásné Kochan Viktória, Csépányi Albertné, Mizerákné Kovács Katalin, Lukácsy Lászlóné, Oláh Gusztávné;
  • tervező és kivitelező: Székely Erzsébet népi iparművész.
 
Különdíj (Mezőkövesdi KÖZKINCS-TÁR Nonprofit Kft.)
 
  • tervező és kivitelező: Hideg Györgyné, Zeleiné Pap Bernadett népi iparművész.
 
Különdíj (Póta és Társa Kft., Mezőkövesd és Coats Magyarország Kft., Budapest)
 
  • tervező: Zeleiné Pap Bernadett népi iparművész, kivitelező: Zeleiné Pap Bernadett, Pap Jánosné;
  • Arany János Kulturális Központ Díszítőművészeti kör tervező: Orbán Istvánné népi iparművész, kivitelező: Szabó Károlyné, Szabó Mihályné, Sz. Tóth Lászlóné, Orbán Istvánné;
  • tervező: Koscsó Istvánné népi iparművész kivitelező: Lórántffy Zsuzsanna Hímzőműhely - Fekésházi Erzsébet, Kerülő Jánosné népi iparművész, Koscsó Istvánné népi iparművész, Major Jánosné;
  • tervező és kivitelező: Gerencsérné Krutek Anikó;
  • tervező és kivitelező: Radácsi Piroska a Népművészet Mestere; tervező és kivitelező: Somosvári Béláné.
 
Különdíj (NESZ)
 
  • tervező: Szabó Józsefné Farkas Mária kivitelező: Tóth Lászlóné.
 
Különdíj (Matyó Múzeum)
 
  • tervező és kivitelező: Bogdán Erzsébet.
 
Különdíj (Matyó Népművészeti Egyesület)
 
  • Tihanyi Hímző és Csipkeműhely tervező: Szuper Miklósné kivitelező: Fejes Gáborné, Glück Ferencné, Dobosné Papp Erzsébet, Begyik Istvánné.
 
Különdíj (Paloznaki Hímző Kör)
 
  • tervező: Gál Andrásné kivitelező: Fügedi Márta Népművészeti Egyesület Textiles Szakköre.
 
Különdíj (Európai Magyar Népművészetért Alapítvány)
 
  • Barsi Gizella.