Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


A XIII. Országos Baba- és Mackókészítési Verseny díjazottjai

2009.05.11
A XIII.
Országos Baba- és Mackókészítési Verseny
díjazottjai
Győr, Zichy-palota, 2009. április 22.
 
I.                    Kategória – Önálló tervezésű művészbabák
 
Porcelán
1. díj: Czibuláné Csicsmann Erzsébet: Rebuska
2. díj: Olaj Pálné: Julcsi - Riszálom így is úgy is
 
Textil, nemez
1. díj: Tótáné Pethő Rózsa: Két bors ökröcske
2. díj: Jankovics Jusztina: Ördög Rózsa
3. díj: Kiss Andrea: Erika
3. díj: Tóthné Kulcsár Tünde: Rózsát nevető királykisasszony
 
Kerámia
1.       díj: Pákozdi Judit: Izabell
2.       díj: Fülöp Margó: Hammas Gyurka
3.       díj: Földi Gizella és Földi Viktória: Földi Abigél
3. díj: Bokor Júlia: Sisi hugai, Mária és Zsófia Possenhofenben
 
Fimoból készült 
1. díj: Szita Gabi: A Lamia
2. díj: Helmeci Éva: Szemünk fénye, Grácia
3. díj: Sebőkné Dömök Zsuzsa: Sisi, a lovas
 
Miniatűr
1. díj: Skultéti Orsolya: Fogadó az Odaadó Parasztlányhoz
1. díj: Kolumbán Zsuzsa: Egri menyecske
2. díj: Kovács Fanni: Égig érő paszuly
 
Egyéb
3. díj: Balogh Károlyné: Okos lány (szalma)
 
 
II. Kategória – Öntőforma alapján készült babák
 
Porcelán
1.       díj: Czibuláné Csicsmann Erzsébet: Gabriella
2.       díj: Bódis Csilla : Joy – Zoltánnak köszönetül
3.       díj: Helmeci Éva: Jasmine
 
 
Textil
3. díj: Kiss Sándorné: Szolgálólány
 
III. Kategória - Viselet
 
 Népviselet
1. díj: Bocsi Éva: Fiatalasszony kazári nagyünnepi viseletben
2. díj: Molnárné Riskó Erzsébet: Sármelléki asszony 1930-40 körül
3. díj: Hegyi Tiborné: Kiskunsági viselet
3. díj: Paray Júlia Gyöngyi: Kiskunsági női viselet
 
Történelmi viselet
1. díj: Czibuláné Csicsmann Erzsébet: Honfoglalók Aruna és Beatrice
1. díj: Lovászné Juhász Rita: Sisi díszmagyarban
2. díj: Olaj Pálné: Sisi és Ferenc József
3. díj: Arany Judit: Anya és fia Sisi korából
 
Egyéb
1. díj: Wiedra Berzsenyi Monika: Sisi Benczúr Gyula festménye alapján
2. díj: Perlik Tímea: Séta 1850 körül
2. díj: Somné Gréti: A só – Benedek Elek-mese
3. díj: dr. Simon Gáborné: 50 évesen 100 éves divatot követve
3. díj: Németh Józsefné: Kedves emlék a múltból
 
 
IV. Kategória – Reborn
 
1. díj: Pál Anita: Mei Ling
2. díj: Czibuláné Csicsmann Erzsébet: Malacka – Micimackó és a többiek
 3. díj: Búzásné B. Ildikó: Vivien                                 
 3. díj: Helmeci Éva: Cili
 
 
V. Kategória – Babavilág, babakellékek
 
1. díj: Schneider Péterné és Schneider Péter: Hartai lakóház
1. díj: Marschallné Kométh Zita: Bőrből készült babacipők
3. díj: Csordás Katalin, Csordás Tibor: Babaszoba és waldorf babák
 
VI. Kategória – Életképek

1. díj: Orbánné Balogh Katalin: Maros és Olt – Székelyföldi mondák és mesék

Orbánné Balogh Katalin: Maros és Olt

2. díj: Fentné Fodor Éva: A kékszakállú herceg és Judit
2. díj: Rónai Kati: Erzsébet királyné Deák Ferenc ravatalánál
3. díj: Tompos Ernőné: Többsincs királyfi, Habakuk, a szolga és a sánta
                                          sas
3. díj: Barcsayné Németh Hedvig: A három kívánság
 
VII. Ifjúsági kategória
 
2. díj: Kostka Dóra: Szóló szőlő, mosolygó alma, csengő barack
2. díj: Kovács Margit Iskola tanulói:
Pődör Ivett – Rontó Ivett:        Ivett
Bogdán Ramóna – Varga Fanni: Famóna
Varga Erika:  Erika
 
VIII. Kategória – Mackók
 
16 cm felettiek
1. díj: Molnár Judit: Balambér
2. díj: Miasnikov Klára: Gyalogolni jó
3. díj: Varga Ottóné: Öregecskén
 
Miniatűrök
2. díj: Bordós Józsefné: Macikák gyűjteménye
3. díj: Mirkné Szelicsán Helga: Berta mama
 
   IX. Új kategória ! – Fantázia figurák
 
1. díj: Rocháné Büdy Annamária: Örök tavasz
2. díj: Szabó Gergely: Tündérek és kobold
3. díj: Vértesi Gabriella: Infero és Bolla Bibelot
 
 
Magyar Bababarátok Egyesületének Különdíja: Czibuláné Csicsmann Erzsébet
 
Dr. Kovács Jánosné Marika által alapított díj: Olaj Pálné
 
Kiss Áron Magyar Játék Társaság díja:                                          
Tatjana Meny
Csordás Tibor és Csordás Katalin
Varga Ottóné
Bordós Józsefné
Máté Ildikó 
 
MESTERI FOKOZATOK
 
a 2006-2008 közötti eredmények figyelembevételével
 
 
 
NÉV
 
FOKOZAT
Czibuláné Csicsmann Erzsébet
ARANYKOSZORÚS MESTER
Olaj Pálné
ARANYKOSZORÚS MESTER
Fogasné Szita Gabi
ARANYKOSZORÚS MESTER
Rónai Katalin
ARANYKOSZORÚS MESTER
Tótáné Pethő Rózsa
ARANYKOSZORÚS MESTER
Kolumbán Zsuzsa
ARANYKOSZORÚS MESTER
Martineczné Kiss Márta
ARANYKOSZORÚS MESTER
Skultéty Orsolya
ARANYKOSZORÚS MESTER
Tompos Ernőné
EZÜSTKOSZORÚS MESTER
Szabóné Bognár Mária
EZÜSTKOSZORÚS MESTER
Ujj Józsefné és Ujj József
EZÜSTKOSZORÚS MESTER
Simon Kriszta
EZÜSTKOSZORÚS MESTER
Hegyi Tiborné
EZÜSTKOSZORÚS MESTER
Mirkné Szelicsán Helga
BRONZKOSZORÚS MESTER
Dr. Kemenes Magdolna
BRONZKOSZORÚS MESTER
Helmeczi Éva
BRONZKOSZORÚS MESTER