Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


 

A X. Magyar Kézműves Remek
pályázat eredménye
2012. április 26.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által 10. alkalommal kiírt Magyar Kézműves Remek pályázat díjátadó rendezvényén 46 pályázó munkája (közülük 10 kiemelt) kapta meg a ”Magyar Kézműves Remek” elismerő címet.
A neves szakembereket is felvonultató zsűri döntésemeghozatalában kiemelt követelmény volta termékek eredetisége, nemzeti kultúrát őrző, egyedi értéket képviselő hagyományhűsége, a kivitelezés kiváló minősége és turisztikai hasznosíthatósága.
 
 „Magyar Kézműves Remek” címet kaptak (a kiemelt 10 pályázót zöld szín jelöli):
 
 
1.    Ágoston Endréné népi iparművész (Jánoshalma)
2.    Ambrus Sándor fazekas népi iparművész (Hódmezővásárhely)
3.    Bánóczki Péter Sándor úri szabó (Nagykőrös)
4.    Bereczné Lázár Nóra hímestojás-festő népi iparművész, A Népművészet Ifjú Mestere (Hódmezővásárhely)
5.    Bexei Watches Kft. – Becsei Áron órás (Budapest)
6.    Bocsi Éva népviseleti babakészítő népi iparművész (Salgótarján)
7.    Csapó Imre pékmester (Békés)
8.    Csehiné Lublóváry Mónika ruhatervező és -készítő (Budapest)
9.    Csonka és Fiai Kft üvegműves (Sopron)
10. Debreczeni Sándor késes népi iparművész (Miskolc)
11. Decsi-Kiss Jánosné gyöngyfűző népi iparművész (Decs)
12. Fazakas Henriette dísztárgykészítő (Kazár)
13. Gallus Kandalló Kft. – Balogh József cserépkályhás mester (Budapest)
14. Ganevné Székely Katalin gyöngyfűző népi iparművész (Halásztelek)
15. HIKSZ Mezőgazdasági Termelő és Kereskedelmi Kft. sajtkészítő (Budapest)
16. Hódmezővásárhelyi Városellátó és Foglalkoztató Közhasznú Nonprofit Kft. – Marton Sándorné, Törökgyörgy Jánosné, Marton Sándorné, Jószainé Kiss Katalin, Angyal Frigyesné, Tóth Sándorné hímzők (Hódmezővásárhely)
17. Kanyó Alfonzné csuhébaba készítő (Litke)
18. Kárpáti Tiborné mézeskalács készítő (Győr)
19. Kecskeméti Róbert (gépszerelő és karbantartó) (Sárszentmihály)
20. Kis Zoltán lakatos (Békés)
21. Klement József hentes és mészáros mester (Békés)
22. Koós Józsefné pálinkakészítő/pálinkafőzde felelős vezető/tulajdonos (Mályinka)
23. Kovács J. Attila csizmadia-cipész (Kisgyőr)
24. Kovács Zoltán népművészeti szarufaragás (Debrecen)
25. Kozma Romulus Tibor cipész, cipőkészítő (Hajdúböszörmény)
26. Kunovszki János maszkfaragó (Mohács)
27. Marton László lószőrékszer készítő (Nagykáta)
28. Méretes Szabó Kft. – Kőkuti Tímea férfiruhakészítő (Veszprém)
29. Méretes Szabó Kft. - Leimeiszterné Fazekas Éva férfiszabó (Veszprém)
30. Mosonyi Csabáné tojásíró népi iparművész (Pécs)
31. Nagy Gertrúd és Böde Richárd ötvös, aranyműves (Budapest)
32. Népművészeti Kosárfonó Bt. – Kocsor Imréné kosárfonó (Békés)
33. Neuwirth Kinga keramikus (Fertőrákos)
34. Pesti és Társa Bt. –Bodó Ágnes és Pesti Tamás díszüvegesek (Gödöllő)
35. Péter Szidónia gyöngyfűző, népi ékszerkészítő (Tápiószőlős)
36. Schneider Péter bútorfestő, népi iparművész és Schneider Péterné bútorfestő népi iparművész, A Népművészet Mestere(Harta)
37. Béndek Tamás – Somogy Megyei Népművészeti Egyesület – fajáték készítő (Kaposvár)
38. Szabó Karola szalmafonó (Győr)
39. Szente Krisztina fazekas (Dabas)
40. Szepesi János fafaragó népi iparművész (Ercsi)
41. Sztojka László faműves (Ágfalva)
42. Timárné Molnár Márta bőrműves (Budapest)
43. Tóth Árpád késes népi iparművész (Sárbogárd)
44. Vajda László díszműkovács (Tiszaeszlár)
45. Véghné Lőrincz Ágnes csipkekészítő népi iparművész (Győr)
46. Visi Zoltánné kézműves szappankészítő (Zalaegerszeg)
 
Forrás: Magyar Kereskedelmi és Iparkamara