Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Kép 2010. december 22-én a Magyar Mezőgazdasági Múzeum I. emeleti Konferenciatermében került sor a XVII. Betlehemi jászol-pályázat ünnepélyes eredményhirdetésére.
Az ünnepség Semes-Bogya Eszter faszobrász, dalénekes, a Történelmi Szent Lázár Katonai és Ispotályos Lovagrend tagjának műsorával indult, majd az Alapítvány képviseletében Farkas Zsuzsanna üdvözölte a megjelenteket: a hivatásos és amatőr, hazai és határon túli kiállítókat;a házigazda Magyar Mezőgazdasági Múzeum főigazgatóját: Dr. Fehér Györgyöt; a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEFMI) képviselőjét: F. Tóth Máriát, a Közművelődési Főosztály vezető főtanácsosát; Szűcs Györgyöt, az IPOSZ elnökét; Semmelweis Tibort, a BKIK Kézműipari Tagozatának alelnökét; Brückner Ákos Előd ciszterci plébánost; a kiállítás, a díjazás és a Betlehemi képeskönyv támogatóinak képviselőit, a sajtó képviselőit és minden megjelent vendéget – köztük Sztankay István színművészt.

A bevezető után Dr. Fehér György, Semmelweis Tibor, Brückner Ákos Előd és SzűcsKép  György üdvözlő-köszöntője következett, aki beszéde végén - a kézművesség hagyományainak megőrzése és továbbvitele érdekében kifejtett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként - az IPOSZ legmagasabb szakmai kitüntetését: a Magyar Kézművességért Díj arany fokozatát nyújtotta át F. Tóth Máriának. 

Az elismerés átadása után a pályázat eredményhirdetése következett.

 
Az eredményhirdetés során ismertetett díjazási lista és sorrend a Hagyományok Háza, a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus szakértőiből valamint a Budai Ciszterci Szent Imre Plébánia  képviselőjéből álló zsűri javaslata alapján készült.
A pályázat díjazott alkotói a díjazás sorrendjében:
 
a szentlászlói Művelődési Ház alkotói párosa: Budai Kinga és Horváth Antónia
 
Kanalas János kosárfonó és Váczné Demsa Erika kalocsai gyékényfonó
 
a gödi Németh László Általános Iskola és AMI Kastély tűzzománc csoportja - Báron Laura vezetésével
 
az Egri Kulturális és Művészeti Központ Kézműves szakköre - Berzsenyi Mariann és Kovács Katalin vezetésével
 
Zsolnai Mihály budapesti fafaragó népi iparművész
 
Lakatos József mezőkeresztesi fafaragó
 
a Diósdi Bábos Csemeték - Keményné Pap Szilvia vezetésével
 
Acsai Rita kecskeméti népi játszóház-vezető
 
Tóta Anna bajai kenderműves
 
Kolumbán Zsuzsa budapesti Magyar Kézműves Remek-díjas babakészítő népi iparművész, A Népművészet Mestere
 
Deák Ildikó kakucsi csuhébaba-készítő
 
a kiskunfélegyházi Kiskun Alapfokú Művészetoktatási Intézmény bugaci tanulói - Feketéné Papp Éva vezetésével
 
Naszvadi István pakodi fafaragónépi iparművész
 
Lits Istvánné székesfehérvári foltvarró
 
Simon Edit gyenesdiási keramikus, fazekas népi iparművész
 
Dr. Gubánné Pintér Annamária dunaújvárosi csuhéfonó, tanár-népművelő, népi játszóház-vezető
 
Sólyom Irén őrbottyáni gobelin-varró
 
Barna Nárgisz budapesti Magyar Kézműves Remek-díjas keramikus
 
a mohácsi Kolping Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Nagynyárádi kézműves csoportja
Ripszámné Werkmeiszter Rita vezetésével
 
Gránásy Anna pomázi üvegcsiszoló
 
Szűcsné Novák Mária székesfehérvári tűzzománcműves
 
Radetzky Jenőné székesfehérvári bútorfestő népi iparművész és Varga Ilona tanár
 
Cz. Budai Katalin bakonynánai bútorfestő népi iparművész és Gelencsér Júlianna táci csuhéfonó
 
a magyaralmási Almamag Alkotókör tagjai: Kaiser Istvánné vezető, Cz. Budai Katalin és
Tóthné Simon Mariann
 
a Markos család - Markos Lászlóné, Markos Éva Julianna és Markos Levente keszthelyi csuhébáb-készítők
 
Bocsi Éva salgótarjáni népviseleti baba-készítőnépi iparművész
 
a budapesti Kincs-Ő Alapítvány 3-5 éves óvodásai - Bedők Beáta keramikus, művészeti vezető irányításával
 
Fessler Béláné lovasberényi csuhéfonó
 
Kovácsné Pócza Ágnes soproni hímzőnépi iparművész
 
Szepessy Luca, a budapesti Nádasdy Kálmán Alapfokú Művészeti Iskola tanulója - művészeti vezető:Orient Enikő
 
Lázár Kincső Boglárka és Szonda Zsuzsanna, a budapesti Nádasdy Kálmán Alapfokú Művészeti és Általános Iskola tanulói - művészeti vezető:Orient Enikő
 
a tiszafüredi Vackor Varroda - Koncz Károlyné vezetésével
 
a Zomba KONI Tengelici Tagiskola Kézműves Szakköre - Pámer Ildikó vezetésével
 
Dönczi András szegedi asztalos mester
 
Vangelné Béres Edit szegedi ikonfestő
 
a Harruckern János Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szobrászat eleki és két gyulai csoportja - Galina Lajos fafaragó vezetésével
 
 
A Budai Ciszterci Szent Imre Plébánia ajándékait a következő alkotók vehették át Brückner Ákos Előd ciszterci plébános úrtól:
 
a Borotai Kishittanosok - Arnold Fülöpné vezetésével
 
a budaörsi Mindszenty Rajz- és Kézműves szakkör - Nagyné Kántor Éva vezetésével
 
a Solymári Iparos Egylet, Solymáriak Baráti Köre - Elisch János és Földesi János vezetésével
 
Kajla Ferenc Gránátalma-díjas tatai kőfaragó
 
Helmrich Márta nyugdíjas könyvelő
 
Nemes Ferenc szigetújfalui faragó népi iparművész
 
Onestyákné Ágotai Mária budapesti amatőr festő, keramikus
 
Rausz Szilveszter tiszakécskei ikonfestő mester
 
A díjazottak megkapták az MV Iparos Újság legfrissebb számát, a kiállítás minden résztvevője oklevelet kapott, és az A Mi Otthonunk magazin egy-egy példányát is átvehette.
 
Kép A kiállítás főrendezője: Mayer Róbert volt, a rendezésben részt vettek: Kóté Lászlóné, Haris Mária, R. Nagy Erika, Fábry Zoltán és Polgár Jenő.
 
 
A kiállítás anyagáról A Magyar Kézművességért Alapítvány keménytáblás, háromnyelvű, színes fotóalbumot adott ki, amelyben a kiállításra bekerült minden alkotó egy-egy művének fotója szerepel. A tárgyfotókat és a képfeldolgozást Nagy Balázs készítette, a kiadványt Gergely Andrea és Gergely Imre szerkesztette. Az album elkészítésében a balatonfűzfői Tradeorg Nyomda működött közre.
 
A fotógalériában szereplő díjazott alkotások fotóit Nagy Balázs, az enteriőröket Gergely Andrea, a szövegben elhelyezett fotókat Mátyus László készítette.
 

A mappában található képek előnézete XVII. Betlehemi jászol kiállítás díjazottai