Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


bet18_2.jpgA Magyar Mezőgazdasági Múzeum dísztermében 2011. december 12-én tartott eredményhirdetés programjában a Metzker Kamaraegyüttes műsorát követően az Alapítvány nevében Farkas Zsuzsanna tűzzománcos üdvözölte az ünnepség résztvevőit.

Köszöntő-üdvözlő beszédet mondott a házigazda képviseletében Dr. Fehér György, a Múzeum főigazgatója, Csomós Miklós, Budapest kulturális főpolgármester-helyettese, Hegyaljai István, a BKIK Kézműipari Tagozatának elnökségi tagja, Brückner Ákos Előd ciszterci plébános és Szűcs György, az Ipartestületek Országos Szövetségének elnöke.
 
A pályázatra beadott különböző műfajú alkotásokat a Hagyományok Háza, a Magyar Művelődési Intézetbet18_1.jpg és Képzőművészeti Lektorátus szakértőiből valamint a Ciszterci Egyházközség képviselőjéből álló zsűri minősítette. A válogatás és a díjazási javaslat elkészítése során a zsűri az alkotások tartalmi, esztétikai, kivitelezési szempontjai mellett az alkotók személyét is figyelembe vette. Értékelte azt is, hogy hivatásos vagy amatőr pályázó, esetleg valamilyen fogyatékkal élő egyéni jelentkező vagy közösség készítette a művet. A zsűri végül minden szempontot figyelembe véve 152 pályázó összesen 220 alkotását fogadta el a kiállításra.
 
A pályázat díjazott alkotói, a díjazás sorrendjében:
 
Barna Nárgisz, Magyar Kézműves Remek-díjas keramikus, festőművész Ars Arbor
 
Deák Ildikó csuhébaba-készítő, tanár, népi játszóház-vezető
 
Draskóczyné Berszán Katalin textilművész
 
Nemes Ferenc faragó népi iparművész
 
Laurum Krisztina szövő és dr. Török Ágnes
 
Gelencsér Julianna népijáték-készítő csuhéműves mester
 
Radetzky Jenőné Magyar Kézműves Remek-díjas bútorfestő népi iparművész
 
Kolumbán Zsuzsa Magyar Kézműves Remek-díjas babakészítő népi iparművész, a Népművészet Mestere
 
N. Pádár Ágnes kéziszövő
 
Kerékgyártóné Zalka Cecília mézeskalács-készítő
 
Sukta Bertalanné Magyar Kézműves Remek-díjas hímző népi iparművész
 
Bocsi Éva Magyar Kézműves Remek-díjas népviseleti baba-készítő népi iparművész
 
a Szent László Általános Iskola 2. osztálya - Barnaföldi Rebeka Sára vezetésével
 
Tóthné Albrecht Anikó textiljáték-készítő
 
a Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelye - Simon Edit keramikus, fazekas népi iparművész vezetésével - dr. Bóka György, dr. Kolics Balázs, Kollár Szabolcs, László Alfrédné, Nagy Ildikó, Németh Ida
 
Kollár Lajosné am. csuhéfonó
 
Sipos Mihályné am. mézeskalács- és grillázskészítő
 
a Németh László Általános Iskola és AMI Kastély tűzzománc csoportja - Báron Laura vezetésével - Erdélyi Bence, Lisoczki Simon, Séra Panna, Simon Boglárka, Vince Ákos
 
Lauer Jánosné mézeskalács-készítő
Szenczi Jánosné szövő
 
Kolozsvári Antalné csuhébáb-készítő
 
Wolf Ádámné Vörös Rozália csuhé- és kenderfonó
 
Zugmann Miklósné foltvarró céhmester
 
Csíkné Bardon Réka am. csuhéfonó
 
Pokomándy Zsuzsanna csipkekészítő, foltvarró, ikonfestő
 
Neukirchnerné Tonkó Zsuzsanna tűzzománcos
 

bet18_0.jpg

Acsai Rita népi játszóház-vezető
 
Brummogó Bábszakkör és Vámosiné Vitáris Márta
 
Bajnok Kvártett - Bajnok Anna, Bajnok Dorka, Bajnokné Gronski Kata, Bajnok Gábor
 
a Harruckern János AMI, Festészet Tanszak Eleki I. csoportja - Galina Lajos faszobrász, tanár vezetésével - Barna Márk, Bálint Áron, Gyöngyösi Tamás, Mazán Dóra, Mazán Nikolett
 
Kis "Názáret"-i Alkotócsoport - Horváth Viktória vezetésével
 
Óbudai É.N.O.: Petőházi Ildikó és Bihari Zsófi - Fodor Krisztina vezetésével
 
a Kiskun AMI fülöpjakabi csoportjából Polyák István - Feketéné Papp Éva vezetésével.
 
 
Ákos atya néhány saját fontos szempontja alapján az alábbi alkotók munkáját emelte ki:
 
Életszeretet, jövőt akarás:
M. Sarlós Erzsébet, Fessler Béláné, Tóthné Simon Mariann, a Szent László Általános Iskola 2. osztálya - Barnaföldi Rebeka Sára vezetésével, Somogyi Antalné, Move Béta Szivárvány Halmozottan Fogyatékkal Élők Csoportja - Szabóné Czuczai Katalin vezetésével, Tarcsiné Czukelter Márta.
 
Összefogás, család:
Bajnok Kvártett, a Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia műhelye - Simon Edit: vezetésével, Sárberki Szivárvány Óvoda - Pethőné Sáradi Zsuzsanna vezetésével, Radetzky Jenőné.
 
Nagylelkűség, áldozatkészség:
Galina Lajos (aki úgy segítette az eleki és gyulai csoportokat, hogy ő maga már nem is tudott elkészülni a saját művével); a Kis "Názáret"-i Alkotócsoport (a Názáret Szociális Szolgáltató környei lakásotthonában elhelyezett gyerekek alkotócsoportja) - Horváth Viktória vezetésével; Brummogó bábszakkör (a Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium szakkört támogató szülei, nagyszülei) és Vámosiné Vitális Mária; Szombati Panni látássérült szobrász.
 
 
Minden díjazott alkotó megkapta az MV Iparos Újság és az A Mi Otthonunk magazinlegfrissebb példányát.
A kiállítás többi résztvevője is kapott a szentendrei Vincze Papírmerítő Műhelyben készült oklevelet, és az A Mi Otthonunk magazin egy-egy példányát is átvehették.
 
 
A kiállítás főrendezője Mayer Róbert volt, az előkészítő munkálatokban és a rendezésben közreműködtek: Kóté Lászlóné, Haris Mária, Farkas Zsuzsanna, Fábry Zoltán és Proszenyák Ferenc.
 

borito.jpg

Az album készítői:
Nagy Balázs – fotó, képfeldolgozás
Gergely Andrea – számítógépes munka és képszerkesztés
Gergely Imre – szerkesztés
Nyomdai munka: TRADEORG KFT. – felelős vezető: Tóth Zoltán
 
 
A kiállítás, a díjazás és az album fő támogatói:
 

logo-sor.jpg