Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Kép 2009. december 9-én a Magyar Mezőgazdasági Múzeum zsúfolásig telt I. emeleti Konferenciatermében került sor a XVI. Betlehemi jászol-pályázat eredményhirdetésére és a kiállítás ünnepélyes megnyitójára.
A megnyitó résztvevőit először Várallyay Katus köszöntötte egy Betlehemes dallal, majd az Alapítvány nevében üdvözölte a megjelenteket:a hivatásos és amatőr, hazai és határon túli kiállítókat;a házigazda Magyar Mezőgazdasági Múzeum főigazgató-helyettesét: Dr. Estók Jánost;az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) képviselőjét: F. Tóth Máriát, a Közművelődési Főosztály vezető főtanácsosát; Szűcs Györgyöt, az IPOSZ elnökét; Semmelweis Tibort, a BKIK Kézműipari Tagozatának alelnökét; Brückner Ákos Előd ciszterci plébánost; dr. Füzes Endrét, a Pro Renovanda Cultura Hungariae „Népművészetért” Szakalapítvány kuratóriumi elnökét, Kép Dóri Évát, a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus képzőművészeti referensét, a kiállítás, a díjazás és a Betlehemi képeskönyv támogatóinak képviselőit,a sajtó képviselőités minden megjelent vendéget.
Ezután Dr. Estók János és Semmelweis Tibor köszöntője, Brückner Ákos Előd és Szűcs György megnyitó beszéde, majd a pályázat eredményhirdetése következett.
 
A pályázat hivatalos eredményhirdetése előtt a Borostyánkő Kulturális Értékvédő és Szabadidő Egyesület titkára, Hárs Nóra adta át az Egyesület ajándékcsomagját a  kiállításra bekerült  Gyengénlátó Gyerekek ESZTERLÁNC alkotócsoportjának.
KépA kiállítás minden résztvevője oklevelet kapott, és megkapta az A Mi Otthonunk című magazin egyik számát.
 
Az eredményhirdetés során ismertetett díjazási lista és sorrend a Hagyományok Háza, a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus, az OKM Közművelődési Főosztálya és a Budai Ciszterci Szent Imre Plébánia képviselőiből álló zsűri javaslata alapján készült.
 

 

A pályázat díjazott alkotói a díjazás sorrendjében:

 
Nagy Zoltán sárszentlőrinci fazekas
 
a ráckevei Ránki György Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanulói:
Darázs Alexandra, Bodzán Nóra, Juhász Gergő és Szatmári Krisztina
 
Naszvadi István pakodi fafaragó népi iparművész
 
Nemes Ferenc szigetújfalui faragó népi iparművész
 
Kolumbán Zsuzsanna budapesti babakészítő népi iparművész,
A Népművészet Mestere
 
a Harruckern János Közoktatási Intézmény,
Szobrászat gyulai csoportja – Galina Lajos vezetésével
 
Tóth János győri fafaragó népi iparművész
 
Radetzky Jenőné székesfehérvári bútorfestő népi iparművész
 
Lakatos József mezőkeresztesi fafaragó
 
Illéssy Zoltánné Naszádos Ilona tűzzománcos
 
Nagy Jenőné Crovato Éva győri gobelin-készítő
 
Kolozsvári Antalné pátyi csuhébábkészítő
 
Kerényiné Turjánszky Katalin budapesti szőnyegszövő
 
a keszthelyi Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia műhelye –
Simon Edit fazekas népi iparművész vezetésével
 
Dely Teréz leányfalui tűzzománcos
 
Zsolnai Mihály budapesti fafaragó népi iparművész
 
Virágné Mujkos Erika lajosmizsei óvónő
 
Csépányi Csilla és a kecskeméti Zrínyi Ilona Általános Iskola
2.c napközis csoportja
 
a diósdi Napsugárkák: Divéky-Ertsey Anna és gyermeke: Csenge,
Keményné Pap Szilvia és gyermekei: Balázs, Zsófia, Fanni
 
Barna Nárgisz budapesti kerámia-festő
 
a sárbogárdi MOVE Béta Szivárvány, Fogyatékkal és halmozottan
fogyatékkal élő vakok csoportja – Szabóné Czuczai Katalin vezetésével
 
Kovács Klára Valéria budapesti tűzzománckép-festő iparművész
 
Orient Enikő budapesti textilművész, tanár
 
Martineczné Kiss Márta budapesti fazekas népi iparművész
 
Kolozsvári-Donkó Rebeka berettyóújfalui zománcműves
 
Bóta Blanka 5.osztályos tanuló, az Egri Kulturális és Művészeti Központ
(EKMK) Zománc-művészeti Műhelyének tagja
 
Czupp Pál kunhegyesi fafaragó népi iparművész
 
a budaörsi Mindszenty József R.K. Iskola alkotócsoportja –
Nagyné Kántor Éva vezetésével
 
Bognár Zsófia, a csornai Széchenyi István Általános Iskola
Tűzzománc Szakkörének tagja
 
 

Kép

A díjazottakon kívül a Budai Ciszterci Szent Imre Plébánia ajándékait a következő alkotók vették át Brückner Ákos Előd ciszterci plébános úrtól:
 
Vincze László fafaragó, a németországi Wilhermsdorf-ból
 
Vargyas Ildikó rajztanár, az erdélyi Gyergyóalfaluból
 
a Kazinczy Ferenc Általános Iskola Kerámia Tagozatának 9 tanulója
Huber Erika vezetésével, Bugyi községből
 
a tatabányai Sárberki Óvoda Munkaközössége Hetzmanné Begala Anna vezetésével
 
Péter Szidónia és Júlianna amatőr gyöngyfűzők, az erdélyi Gyergyókilyénfalváról
 
a csornai Széchenyi István Általános Iskola Tűzzománc szakköre –
Némethné Andorka Klára vezetésével
 
Pop Cosmin Florentin amatőr ikonfestő, orthodox pap, a Hajdú-Bihar megyei Zsákáról
 
Szabó Szikla Szilárd érdi grafikus
 
Szombati Panni budapesti látássérült szobrász
 
a pécsi Bálicsi Integrációs Nevelési-Oktatási Központ szakmunkástanulói –
Szolnoki György vezetésével
 
 
 
 
KépA kiállítás főrendezője: Mayer Róbert, rendezők: Kóté Lászlóné, Haris Mária, R. Nagy Erika, Fábry Zoltán és Polgár Jenő voltak.
 
 
 A kiállítás anyagáról A Magyar Kézművességért Alapítvány keménytáblás, háromnyelvű, színes fotóalbumot adott ki, amelyben a kiállításra bekerült minden alkotó egy-egy művének fotója szerepel.
A tárgyfotókat és a képfeldolgozást Nagy Balázs készítette, a kiadványt Gergely Andrea és Gergely Imre szerkesztette. Az album elkészítésében a balatonfűzfői Tradeorg Nyomda működött közre.
 
A díjazott alkotások fotóit Nagy Balázs, az enteriőröket Gergely Andrea, a kiállítási előkészületekről készült képeket Kóté Lászlóné készítette.
 
 

A mappában található képek előnézete 16. Betlehemi jászol-kiállítás - a kiállítás