Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


A 25. Betlehemi jászol kiállítás kiállítói listája

Ágoston család – Ágoston Zsolt fafaragó vezetésével – Ágoston Barnabás, ifj. Ágoston Zsolt, Ágoston Nikolett tanuló, Ágoston Zsoltné (Budapest) Kiállítási helyszín: Veszprém

Andrejszki Kati gyertyaöntő és -díszítő, bőrműves népi iparművész (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Apostol Ágnes Művészeti életpálya-díjas keramikus mester (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Art Manufaktúra Civil Alkotóközösség – Ágoston Zsolt fafaragó vezetésével – az Ágoston család és Lukács Gábor intarzia-készítő (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Árva Gabriella Barcsay-díjas festőművész (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Augusztin Mariann keramikus (Törökbálint) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém R

Azary Andrea ékszertervező- és készítő (AzaryArt) (Budakalász) Kiállítási helyszín: Budapest R

Bajnokkvartett – Bajnok Anna, Bajnok Dorka, Bajnokné Gronski Kata és Bajnok Gábor (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Bánky Zsuzsanna Arany Oklevél-, Magyar Viselet- és Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyékszer-készítő (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Barna Nárgisz Magyar Kézműves Remek-díjas keramikus, festő (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Berszán Anna és Berszán Dóra (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Berszán Csenge tanuló (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Berszánné Román Erzsébet Magyar Kézműves Remek-díjas tojásfestő népi iparművész, tűnemezelő (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Beszteri Tibor gyapjúszövő (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Bíró Ferenc bőrdíszműves mester (Sződliget) Kiállítási helyszín: Budapest R

Bocsi Éva Magyar Kézműves Remek-díjas népviseleti babakészítő népi iparművész (Salgótarján) Kiállítási helyszín: Budapest

Boldizsár Erzsébet (Karcag) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Brummogó Bábszakkör Csik Ferenc Ált. Iskola és Gimnázium – alsótagozatos gyermekek Vámosiné Vitáris Márta vezetésével (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Budaörsi Kincskereső Óvoda Méhecske csoport – Edöcsény Piroska és Lelkes Katalin óvodapedagógusok vezetésével (Budaörs) Kiállítási helyszín: Budapest

Bujtor Tibor fafaragó népi iparművész (Gyenesdiás) Kiállítási helyszín: Budapest

Ciszterci Szent István Gimnázium képzőművész szakköre – Szentes Ottokár művésztanár vezetésével – Ágoston Anna, Kósa Zsófia, Mészáros Júlia, R. Nagy Zsombor, Wágner Luca, Zólyomi Fanni, Zsitnyányi Eszter tanulók (Székesfehérvár) Kiállítási helyszín: Budapest

Czene Jánosné amatőr alkotó (Veresegyház) Kiállítási helyszín: Budapest

Czupp Pál Megyei Príma-díjas fafaragó népi iparművész (Kunhegyes) Kiállítási helyszín: Budapest

Csizy Istvánné tojáskarcoló népi iparművész (Balatongyörök) Kiállítási helyszín: Budapest

Csomák Lászlóné paverpol-textilszobrász (Szabadszállás) Kiállítási helyszín: Budapest

Csonka Ibolya ikonfestő képzőművész (Veszprém) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Daru Péterné tojásfestő népi iparművész (Bodajk) Kiállítási helyszín: Budapest

Daru Péterné tojásfestő népi iparművész vezetésével – Daru Nóra Lili, Rigó Jázmin, Sinka Liliána Bella, Sinka Melitta Kála, Sinka Adriána Mia (Bodajk) Kiállítási helyszín: Budapest

Deák Ildikó agyagmíves (Bakonykúti) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Dékány-Szabó Ildikó csuhé- és szalmafonó (Nagypall) Kiállítási helyszín: Budapest

Dékány-Szabó Ildikó vezetésével – Dékány-Szabó Maja, Dékány-Szabó Míra (Nagypall) Kiállítási helyszín: Budapest

Dér Virág Borbála drótékszer-készítő (Bona Figura Műhely) (Székesfehérvár) Kiállítási helyszín: Budapest

Dorkász – Hajdú Andrea vezetésével – Bausche Erzsébet, Brnya Antalné, Dohar Jánosné, Loss Lajosné, Marján Ilona, Pántya Ibolya, Tamásné Pántya Hajnalka (Kunágota) Kiállítási helyszín: Budapest

Dr. Török Béla Szakiskola – Dézsi Nikoletta, Maczó Klaudia, Molnár Barbara, Prokli Zsófia tanulók – Hunyady Lászlóné vezetésével (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Draskóczy Dorka és Draskóczy Péter óvodások (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Draskóczyné Berszán Katalin textiltervező iparművész (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Ercsei Lenke keramikus, naív szobrász (Cegléd) Kiállítási helyszín: Budapest

Erdélyi Tibor fafaragó népi iparművész, A Népművészet Mestere (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Érdligeti Biblia Közösség Tini Csoportja – Keményné Pap Szilvia, Józsa László, Józsáné Kárpáti Anna és Perger Annamária vezetésével – Horváth Áron, Horváth Lili, Kapocs Bence, Kemény Fanni, Mike Boróka, Pfaff Hanna, Pfaff Norbi, Steckmüller Misi, Tóth Andor, Tóth Lídia, Tóth Tündi, Ulrich Péter (Érd) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Erős Istvánné szalmafonó (Esztergom) Kiállítási helyszín: Budapest

Esz Anna tűzzománc festő (Páty) Kiállítási helyszín: Budapest

Európai Civil Koordinációs Egyesület – Trombitás Titánia, Körösi Csoma Sándor ösztöndíjas vezetésével –

Holderik Erika (Landskronab (Svédország) ) Kiállítási helyszín: Budapest

Fábián Péter üveges mester (Kiskunlacháza) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Fazekas Heléna csuhéfonó népi iparművész (Ballószög) Kiállítási helyszín: Budapest

Füzesgyarmati Népi Kismesterségek és Kézművesek Egyesülete – Nagyné Banadics Anikó vezetésével – Pozojevich Miklósné (Füzesgyarmat) Kiállítási helyszín: Budapest

Garamvölgyi Adrienn gyékény-, csuhé-, szalmafonó (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Gáspár Marianna népi bőrműves (Öskü) Kiállítási helyszín: Budapest

Gattyán Ágnes textilműves iparművész (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Gisztl Anna Magyar Örökség-, Gránátalma- és Magyar Kézműves Remek-díjas ruhatervező kézműves (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelye – Simon Edit keramikus, fazekas népi iparművész vezetésével – Kiss E. Hajnalka, Kovácsné Stirvaki Katalin, László Alfrédné, Nagy Ildikó, Törzsök Endréné, Varga Ferenc, Zsikla Krisztina (Keszthely) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Gödöllői Damjanich János Általános Iskola Monofaktúra Kézműves Szakkör – Monostori Judit vezetésével – Bangó Viktória, Baranyi Levente, Gáll Kata, Gasparics Hunor, Hámori Dóra, Kánai Dominika, Kátai Viktória, Keresztes Angéla, Kovács Boróka, Laki Laura, Magnucz Fanni, Matúz- Bégányi Lilla, Mike Adél, Pozsgai Dominik, Puskás Petra, Püspök Zalán, Rajka Emese, Samarjai Réka, Szántó Sára, Varga Jázmin (Gödöllő) Kiállítási helyszín: Budapest

Greksáné Kurucz Irma amatőr kézműves (Algyő) Kiállítási helyszín: Budapest

Gy. Kamarás Kata fazekas népi iparművész, A Népművészet Ifjú Mestere, A Népművészet Mestere (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Harsányi Tiborné csuhé- és szalmafonó (Tiszadada Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Hegyvidéki Alkotók Klub – Süveges Julianna vezetésével – Gulyás-Kovács Istvánné, Horváth Judit, Huszár Jutka, Kérdő Bálintné, Lukács Nóra, Süveges Julianna, Szabó Kinga, Vadász Marika, Vadász Péterné és Viczkó Ferenc Pro Urbe-díjas fafaragó (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Hermann János miniatűr-faragó iparművész (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Horvàthné Pirnyák Rózsi festő (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Joós Kata textiles iparművész (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Kaics Julianna szalma-, csuhé- és vesszőfonó, népi játszóház-vezető (Fűzfőfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre) (Balatonfűzfő) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Kanyó Alfonzné Magyar Kézműves Remek-díjas csuhéfonó népi iparművész (Litke) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Katona-Komor Alexandra tűzzománcműves (Hajdúhadház) Kiállítási helyszín: Budapest

Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre – Kissné Király Piroska vezetésével – Almási Dezsőné, Barta Józsefné, Gondos Imréné, Mariska Györgyné, Nagy Lajosné, Veres Tivadarné (Kazincbarcika) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Keresztes Zsuzsa roncsképész (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Keszler Károlyné textiles (Nagypall) Kiállítási helyszín: Budapest

Keszthelyi Babavarró Klub – Molnárné Riskó Erzsébet népviseleti baba-készítő népi iparművész, Gyémántkoszorús mester vezetésével – Bazsonyi Gyuláné, Ferge Józsefné, Horváth Lajosné, Horváthné Cserti Katalin, Kovács Mariann, Pápai Jánosné, Szili Gyöngyi, Szűcs Nikoletta, Tamasián Jánosné (Keszthely) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Kéz a Kézben Óvoda, Ligetek Óvoda ALMA csoport – Lugosi Margit óvodapedagógus, Nagy Attiláné óvodapedagógus, Molnár Gabriella pedagógiai asszisztens, Bója Krisztina dajka vezetésével (Veresegyház) Kiállítási helyszín: Budapest

Kézdivásárhelyi Nők Egyesülete – Fülöp Magdolna vezetésével – Bekk Éva, Biszak Enikő, Jakabos Aranka, Rákosi Judit, Simon Emese, Sylveszter Ibolya, Vargyasi Lia Kiállítási helyszín: Budapest

Kirchnerné Szabó Gabriella dekoratőr (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Kisgyőr Családi Kézműves Szaktábor – Kékedi László fafaragó népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere, a Népművészet Mestere, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja vezetésével – fafaragók: Balogh István népi iparművész, Botkó István, Csizmadia Lajos, Dienes Csaba, Eperjesi Csaba népi iparművész, Figler Károly, Juhász Zoltán, Kékedi József, Lőrincz Róbert, Mónus Béla a Népművészet Mestere, Nagy Zsolt, Szondi Sándor a Népművészet Mestere Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Kiskun AMI Kiskunfélegyháza – Feketéné Papp Éva kerámikus, zománcműves vezetésével – Bajáki Tímea, Fekete Lilla, Fodor Emma, Gulyás Laura, Mester Adél, Palotás Ferenc, Szénási Viktória (Kiskunfélegyháza) Kiállítási helyszín: Budapest

Kiss Ferenc gobelinhímző (Fűzfőfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre) (Balatonfűzfő) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Kiss István fafaragó népi iparművész (Eger) Kiállítási helyszín: Budapest

Kiss Rita paverpol-textilszobrász (Cserhát Művészkör) (Rajka) Kiállítási helyszín: Budapest R

Kohári-Boldizsár Emese Erzsébet tanuló (Kovátsh Mihály Általános Művészeti Iskola) (Karcag) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Kovács Klára Valéria tűzzománc festő iparművész (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Köpf Jenő faesztergályos (Székesfehérvár) Kiállítási helyszín: Veszprém

Ládiné Harangozó Gabriella keramikus (Szolnok) Kiállítási helyszín: Budapest

Lauer Jánosné mézeskalács-készítő (Pécs) Kiállítási helyszín: Budapest

Laurum Krisztina Ágnes gyapjúszövő (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Liget Ervinné Reichel Erzsébet Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyfűző népi iparművész (Szolnok) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Lugosi Margit hittanár, katekéta (Veresegyház) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

M. Mészáros Éva amatőr festő (Fűzfőfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre) (Balatonfűzfő) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

M. Sarlós Erzsébet szobrász (Budakeszi) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Meichlné Érsek Mária tűzzománc-festő, grafikus (Budapest) Kiállítási helyszín: Veszprém

Molnárné Riskó Erzsébet népviseleti baba készítő népi iparművész, Gyémántkoszorús Mester (Keszthely) Kiállítási helyszín: Budapest

Nagy-Löki Lajos asztalos, fafaragó, bútorfestő (Baja) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Nagyné Pál Tünde nemezkészítő (Felsőpakony) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Nemes Ferenc faragó népi iparművész (Szigetújfalu) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Németh Miklósné selyemfestő, dísztárgykészítő (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest R

Németh Sándorné hímző (Balatonkenese) Kiállítási helyszín: Budapest

Némethné Jancsi Ilona Magyar Kézműves Remek-díjas gobelinhímző, paverpol textilszobrász, oktató (Ludányhalászi) Kiállítási helyszín: Budapest R

Népi Díszítőművészeti Szakkör – Veres Józsefné hímző vezetésével – Gara Istvánné nívódíjas hímző, Kőváriné Bányai Katalin hímző (Újszász) Kiállítási helyszín: Budapest

Nyeső Ildikó dekoratőr (Sepsiszentgyörgy) Kiállítási helyszín: Budapest R

Onestyákné Ágotai Mária amatőr festő, keramikus (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém R

Orbánné Balogh Katalin textiljáték-készítő népi iparművész, Aranykoszorús babakészítő mester (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Örökségünk Hímzőműhely – Mátyás Sándorné vezetésével – Kiss Istvánné, Molnár Józsefné, Nagy Károlyné, Sándor Istvánné és Pálfy Károly (Balatonfüred) Kiállítási helyszín: Budapest

Papp Gáspár keramikus (Kiskunfélegyháza) Kiállítási helyszín: Budapest

Papp Józsefné foltvarró (Balatonfűzfő) Kiállítási helyszín: Budapest R

Plankné Válint Ingrid nemezelő (Sződliget) Kiállítási helyszín: Budapest

Pusztainé Borbás Enikő keramikus népi iparművész (Pásztó) Kiállítási helyszín: Budapest

R. Nagy Erika fazekas mester (Érd) Kiállítási helyszín: Budapest

Rigó József Általános Iskola, Bugac – Fekete Zsuzsanna, Fisz Noémi, Gerghel Natália, Kócsó Krisztián, Korom Balázs, Latki Fanni, Papp Anna, Pap Zoltán, Petróczi Levente, Petróczi Lilla, Szabó Katinka Tánczos Attila tanulók – Feketéné Papp Éva kerámikus, zománcműves vezetésével (Kiskunfélegyháza) Kiállítási helyszín: Budapest

Rónaszegi János tűzgrafikus (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Ruzsa Ilona ikonfestő (Gyula) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

„Rügyező hagyaték” nemezelőkör – Lévay Szófia nemezelő és dr. Maté Emese filológus vezetésével – Balla Anita, Domonkos Zsanett, Horvát Adrienn, Judit Felvinc nevelő, Kenyeres Karolina, Lázár Anetta, Matuska Kinga, Párdity Lidia, Salemba Alexandra, Szamadzsia Margit, Vince Ramóna (Szabadka) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Sági Lajosné textilműves népi iparművész, A Népművészet Mestere (Budapest) Kiállítási helyszín: Veszprém

Sándor Béla keramikus (Fony) Kiállítási helyszín: Veszprém

Schmelczer Béláné hímző (Kazincbarcika) Kiállítási helyszín: Budapest

Serfőző Helén hímző, papírműves, csipkekészítő (Budaörs) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém R

Sevella Zsuzsanna Élő Népművészet Arany okleveles játékkészítő és -fejlesztő (Székesfehérvár) Kiállítási helyszín: Budapest

Simon Edit keramikus, fazekas népi iparművész (Goldmark Károly Kerámia Műhely) (Gyenesdiás) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Sólyom Irén gobelinvarró (Őrbottyán) Kiállítási helyszín: Veszprém

Steffler Ildikó művésztanár (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest R

Dr. Sturcz Zoltánné mézeskalácsos (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Sütő Aranka mézeskalácskészítő (Szigethalom) Kiállítási helyszín: Budapest

Süveges Julianna üvegfestő (Dunakeszi) Kiállítási helyszín: Veszprém

Szabó Gyula Aranyfokos Kézműves Vándordíjas ruhatervező és -készítő (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Szabó Kinga Mária üvegfestő (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Szatmári Istvánné Aranykoszorús babakészítő mester (Nyíregyháza) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Szlávikné Buzás Irén amatőr festő és tojásdíszítő (Hódmezővásárhely) Kiállítási helyszín: Budapest R

Szurdiné Ilovszki Éva csuhé- és szalmafonó (Esztergom) Kiállítási helyszín: Budapest

Szücsné Pál Ilona nemezelő és tojásdíszítő (Sióagárd) Kiállítási helyszín: Budapest

Tamaskovics Gáborné csuhéfonó (Nyíregyháza) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Tóta Anna kenderdísztárgy-készítő (Baja) Kiállítási helyszín: Budapest R

Tóta Anna – Szabolcs Annamária, Pincési Panni, Pincési Fanni (Baja) Kiállítási helyszín: Budapest

Tóth Imre Bence tanuló (Kovátsh Mihály Általános Művészeti Iskola) (Karcag) Kiállítási helyszín: Budapest, Veszprém

Tóthné Bányai Márta pergamencsipke készítő (Ráckeresztúr) Kiállítási helyszín: Veszprém

Török Istvánné hímző (Budapest) Kiállítási helyszín: Budapest

Vackor Varroda – Koncz Károlyné vezetésével – Balogh Ferencné, Barna Gizella, Egediné Papp Eszter, Fridrik Jánosné, Krajnyák Edit, Nagy Csabáné, Pelech Zoltánné, Szabó Jánosné, Zobolyák Andrásné, Zsák Dezsőné (Tiszafüred) Kiállítási helyszín: Veszprém

Vályi Anikó képzőművész (Budapest) Kiállítási helyszín: Veszprém

Varga Jánosné kézi-gépi hímző (Balatonfűzfő) Kiállítási helyszín: Budapest

Varga Judit gyöngyhímző és fafaragó (Balatonfűzfő) Kiállítási helyszín: Budapest R