Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


A 24. Betlehemi jászol pályázat kiállítói listája

Zsűri

 

Ágoston család – Ágoston Barnabás, ifj. Ágoston Zsolt, Ágoston Nikolett, Ágoston Zsoltné és Ágoston Zsolt fafaragó, tanár (Budapest); Kiállítóhely: Veszprém

Aranykéz Alkotóműhely – Pámer Ildikó vezetésével – Bor Lászlóné, Cseh Péterné, Horváth Lászlóné, Pámer Ildikó, Rudolf Csilla (Tengelic); Kiállítóhely: Budapest

Árva Gabriella Barcsay-díjas festőművész (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Bajnokkvartett – Bajnok Anna, Bajnok Dorka, Bajnokné Gronski Kata és Bajnok Gábor (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Bákonyiné Ica festő (Budapest); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Balázs Mihályné és Finta Mihályné gyöngyfűző, hímző (Sióagárd); Kiállítóhely: Budapest

Bánky Zsuzsanna Magyar Kézműves Remek-díjas gyöngyékszer-készítő (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Barna Nárgisz Magyar Kézműves Remek-díjas keramikus-festő Ars Arbor (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Bedő Istvánné vertcsipke-készítő, Kecskemét Megyei Jogú Város Mestere (Kecskemét); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Békefi-Zrinyi Ágnes csipkekészítő (Diósd); Kiállítóhely: Budapest

Bendesné Vörös Ildikó hövejicsipke-készítő népi iparművész (Hövej); Kiállítóhely: Budapest

Benyó Éva hímző (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Berszán Csenge 1. o. tanuló (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Berszánné Román Erzsébet Magyar Kézműves Remek-díjas mézeskalács-készítő népi iparművész (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Bita-Simon Erika gyöngyékszer-készítő (Székesfehérvár); Kiállítóhely: Budapest

Boldizsár Erzsébet festő (Karcag); Kiállítóhely: Budapest

Bólyai Gyermekotthoni Központ Tigris csoportja – Fülöp Margó babakészítő mester vezetésével (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Bősi Éva paverpol-textilszobrász (Darnózseli); Kiállítóhely: Budapest

Brankovics-Dózsa Magdolna nemezkészítő (Szeged); Kiállítóhely: Budapest

Brenner Jenőné hövejicsipke-készítő (Sopron); Kiállítóhely: Budapest R

Ciszterci Szent István Gimnázium alkotóköre – Szentes Ottokár festőművész vezetésével – Akkermann Anna, Czifra Kata, Kardos Ruben, Regős Brigitta, Szabó Sebestyén, Varga Emília (Székesfehérvár); Kiállítóhely: Budapest

Czene Jánosné amatőr kézműves (Veresegyház); Kiállítóhely: Budapest

Czupp Pál Megyei Príma-díjas fafaragó népi iparművész (Kunhegyes); Kiállítóhely: Budapest

Csáki Ildikó szalmafonó (Ágasegyháza); Kiállítóhely: Budapest

Csip-csup csodák kézműves gyermek csoport – Fiserné Farkas Csilla és Toldi Miklósné óvoda-pedagógusok vezetésével (Sárbogárd); Kiállítóhely: Budapest

Csomák Lászlóné paverpol-textilszobrász (Szabadszállás); Kiállítóhely: Budapest R

Csonka Ibolya ikonfestő képzőművész, iparművész (Veszprém); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Daru Péterné tojásfestő népi iparművész (Bodajk); Kiállítóhely: Budapest

Deák Ildikó agyagmíves (Bakonykúti); Kiállítóhely: Budapest

Dékány-Szabó Ildikó csuhé- és szalmafonó (Nagypall); Kiállítóhely: Budapest R

Deliága Gabriella Saphire-díjas nemezelő, aranykoszorús baba- és mackókészítő (Kerepes); Kiállítóhely: Budapest

Dér Virág Borbála ékszerkészítő – Bona Figura Műhely (Székesfehérvár); Kiállítóhely: Budapest

Dercsényiné Horváth Gabriella nemezelő, tűnemezelő (Gödöllő); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Diósdi Eötvös József Német Nemzetiségi Általános Iskola és Művészeti Alapfokú Iskola 4/b osztálya – Keményné Pap Szilvia és Viszlayné Török Ivett vezetésével (Diósd); Kiállítóhely: Budapest

Dohóczki Istvánné csuhéfonó (Fadd); Kiállítóhely: Budapest

Dr. Török Béla Szakiskola Népi kézműves, szőnyegszövő szak, 12. évfolyam – felkészítő tanár: Simó Ildikó – Csala Aliz, Hajdu Noémi, Kata Zoltán, Simon Sándor, Szalai Eszter (Országos Ifjúsági Népi Kézműves-díjas) (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Draskóczyné Berszán Katalin textiltervező iparművész (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Egri Kerámia Műhely – Berzsenyi Marianna vezetésével – Bátonyi Zóra, Bertalan Margaretta, Faragó Tamara, Fónagy Petra, Fülep Erik, Fülep Júlianna, Hunyadi-Buzás Réka, Molnárné Pusztai Gabriella, Raffai Kamilla, Varga Beatrix tanulók (Eger); Kiállítóhely: Budapest

Elek Tímea Magyar Kézműves Remek-díjas szövő (Mezőtúr); Kiállítóhely: Budapest

ELTE Bárczi Gusztáv Gyakorló Általános Iskola és Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény 2. A. o. – Bajnokné Gronski Kata és Facskóné Németh Csilla vezetésével (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Ercsei Lenke keramikus (Cegléd); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Erdei Kézműhely – S. Fehér Anna keramikus vezetésével – Centeri Anna, Horváth Sára, Horváth Zalán, Juhász Jázmin, Móritz Petra, Steiner András, Szabó Bence, Takács Viktória (Gödöllő); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Érdligeti Biblia Közösség Tini Csoportja – Keményné Pap Szilvia, Józsa László és Józsáné Kárpáti Anna vezetésével (Érd); Kiállítóhely: Budapest

Esz Anna tűzzománcfestő (Páty); Kiállítóhely: Budapest

Európai Civil Koordinációs Egyesület – Trombitás Titánia vezetésével – Holderik Erika (Landskrona, Svédország); Kiállítóhely: Budapest

Fábián Péter díszműüvegező (Kiskunlacháza); Kiállítóhely: Budapest

Fasori Fazekas szakkör – Julianna Református Általános Iskola 1.-4. osztályos diákjai – Martineczné Kiss Márta fazekas népi iparművész és Martinecz Márk grafikus hallgató vezetésével (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Felgenhauer Angelika keramikus – Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelye (Balatonszentgyörgy); Kiállítóhely: Budapest

Felsőörsi Hímzőműhely – Tislér Anikó vezetésével – Angyal Lászlóné, Bakonyváriné D. Magdolna, Nézics Józsefné, Polczer Józsefné, Szalai Jánosné, Szuperné Bohus Judit, Tislér Anikó, Tislér Irén, V. Herczegh Zsuzsanna hímző (Felsőörs); Kiállítóhely: Budapest

Forrás Zománcművészeti Műhely – Kovács Katalin vezetésével – Dávid Ilona, Császárné Kovács Ágnes (Eger); Kiállítóhely: Budapest

Füzesgyarmati Kismesterségek és Kézművesek Egyesülete – Nagyné Banadics Anikó vezetésével – Doma Katalin, Galambos Katalin, Gulyás Csabáné, Kovács Sándorné, Lakatosné Sándor Teréz, Lovász Ilona, Nagy Katalin, Nagyné Banadics Anikó, Nemesné Kiss Ildikó, Pozojevicz Miklósné, Schamschula Virág, Varga Károlyné (Füzesgyarmat); Kiállítóhely: Budapest

Garamvölgyi Adrienn gyékény-, csuhé-, szalmafonó (Budapest); Kiállítóhely: Veszprém

Gáspár Marianna népi bőrműves (Öskü); Kiállítóhely: Budapest R

Gattyán Ágnes textilműves iparművész (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Gisztl Anna Magyar Örökség-, Magyar Kézműves Remek- és Gránátalma-díjas ruhatervező kézműves (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelye – Simon Edit keramikus, fazekas népi iparművész vezetésével – Kartali Zsuzsanna, Kiss E. Hajnalka, Kollár Szabolcs, Simon Edit, Törzsök Endréné, Varga Ferenc (Keszthely); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Greksáné Kurucz Irma amatőr kézműves (Algyő); Kiállítóhely: Budapest

Gróf Gyöngyi pirografikus (Diósd); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Gy. Kamarás Kata keramikus, fazekas népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere, a Népművészet Mestere (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola és AMI "Lelkesek" alkotócsoportja – Donkóné Kóródi Anna és Bakó Zsuzsanna vezetésével (Abony); Kiállítóhely: Budapest

H. Petkovics Katalin ékszerkészítő (Sajókaza); Kiállítóhely: Budapest R

Harsányi Tiborné csuhé- és szalmafonó (Tiszadada); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Hegedűs Anita babakészítő, nemezelő (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Hegymenet Klub Fogyatékos Személyek Nappali Intézményének alkotócsoportja – Szulágyi Tiborné vezetésével – Banya Róbert, Csuka Zoltán, Gál Anita, Gyurovics Krisztina, Kálósi Ádám, Kusztyu Balázs, Vas Máté (Hatvan); Kiállítóhely: Budapest

Horváthné Pirnyák Rózsi amatőr keramikus, festő (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Hrivnák Károlyné Tóth Katalin Magyar Kézműves Remek-díjas, Arany okleveles, AMKA Kristály vándordíjas népi ékszerkészítő, gyöngyfűző népi iparművész (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Joós Kata textiles iparművész (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Kaics Julianna szalma-, csuhé- és vesszőfonó, népi játszóház-vezető – Fűzfőfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre (Balatonfűzfő); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre – Barta Józsefné, Gondos Imréné, Mariska Györgyné, Nagy Lajosné; Kiállítóhely: Budapest

Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre – Kissné Király Piroska, a Kör vezetője és Almási Dezsőné; Kiállítóhely: Veszprém

Kerekes Mihályné Horváth Zita festő, keramikus (Budapest); Kiállítóhely: Budapest R

Keszler Károlyné textiles (Nagypall); Kiállítóhely: Budapest

Keszthelyi Babavarró Klub – Molnárné Riskó Erzsébet Gyémántkoszorús népviseleti baba-készítő mester, népi iparművész vezetésével – Bazsonyi Gyuláné, Ferge Józsefné, Horváth Lajosné, Horváthné Cserti Katalin, Jankovics Tamás fafaragó népi iparművész, Kovács Mariann, Molnár Eleonóra, Pápai Jánosné, Tamasián Jánosné (Keszthely); Kiállítóhely: Budapest

Kirchner Csilla selyemfestő (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Kirchnerné Szabó Gabriella dekoratőr (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Kiskun AMI – Feketéné Papp Éva vezetésével – Bajáki Tímea, Csala Boglárka, Fekete Lilla, Gulyás Laura, Mester Adél, Molnár Nóra, Papp Anna, Szécsényi János, Varga Mihály, Zana Laura (Kiskunfélegyháza); Kiállítóhely: Budapest

Kiss Árpádné Bodó Detti tűzzománc-készítő (Szeged); Kiállítóhely: Budapest

Kiss Ferenc gobelinhímző, makramékészítő – Fűzfőfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre (Balatonfűzfő); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Kiss Rita paverpol-textilszobrász (Rajka); Kiállítóhely: Budapest R

Koczka Kornélia fazekas (Harkány); Kiállítóhely: Budapest

Kohári Boldizsár Emese Erzsébet 9 éves tanuló (Karcag); Kiállítóhely: Budapest

Kovács Klára Valéria művészi tűzzománc-festő iparművész (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Köpf Jenő faesztergályos (Székesfehérvár); Kiállítóhely: Budapest

Laurum Krisztina Ágnes kéziszövő (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Leszek Éva tűzzománcos (Hochheim am Main, Németország); Kiállítóhely: Budapest

Liget Ervinné Reichel Erzsébet gyöngyékszer-készítő (Szolnok); Kiállítóhely: Budapest

Lugosi Margit hittanár, katekéta (Veresegyház); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

M. Mészáros Éva amatőr festő – Fűzfőfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre (Balatonfűzfő); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

M. Sarlós Erzsébet szobrász (Budakeszi); Kiállítóhely: Budapest

Magyar Lászlóné Kauker Terézia csuhébaba-készítő (Ősi); Kiállítóhely: Budapest

Majamira alkotócsoport – Dékány-Szabó Maja Dékány-Szabó Míra – Dékány-Szabó Ildikó vezetésével (Nagypall); Kiállítóhely: Budapest

Markó Krisztina játékkészítő iparművész (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Martineczné Kiss Márta fazekas népi iparművész (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Marton Ferenc Magyar Kézműves Remek-díjas kárpitos, asztalos és bútorrestaurátor mester (Sopron); Kiállítóhely: Veszprém

Máténé dr. Szabó Mária festőművész, az Országépítő Alapítvány pályadíjasa (Budapest); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Meichlné Érsek Mária tűzzománc-festő, grafikus (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Meilinger Ferencné Rácz Ilona foltvarró (Sajókaza); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Molnárné Riskó Erzsébet Gyémántkoszorús népviseleti baba-készítő mester, népi iparművész (Keszthely); Kiállítóhely: Budapest

Monofaktúra Kézműves Szakkör – Monostori Judit vezetésével – Bangó Viktória, Baranyai Levente, Benke Dóra, Gáll Kata, Kroneraff Nóra, Nagy Emese, Pálfi Réka, Soós Márton, Szabó Rebeka, Szántó Zita, Takács Lilien (Gödöllő); Kiállítóhely: Budapest

Móser Ernő fafaragó mester (Tatabánya); Kiállítóhely: Budapest

Mucsy Géza BKIK-okleveles mézeskalácsos (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Munkácsy Mihály Általános Iskola – 5. osztályos tanulók – Garamvölgyi Adrienn vezetésével (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Nagy-Löki Lajos asztalos, fafaragó, bútorfestő (Baja); Kiállítóhely: Budapest R

Nemes Ferenc faragó népi iparművész (Szigetújfalu); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Németh Miklósné selyemfestő (Budapest); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Neukirchnerné Tonkó Zsuzsanna tűzzománcos (Hosszúhetény); Kiállítóhely: Budapest

Ocskay Réka fazekas népi iparművész (Pilisjászfalu); Kiállítóhely: Budapest

Onestyákné Ágotai Mária festő, keramikus (Budapest); Kiállítóhely: Budapest R

Orbán Irén EMKE-, Vamszer Géza- és Zilahy-díjas hímző (Komárom); Kiállítóhely: Budapest

Orient Enikő textiles iparművész (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Páduai Szent Antal Iskola, Kerámia tanszak – Bisztriczky Réka vezetésével (Piliscsaba); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Papp Józsefné foltvarró, szövő (Balatonfűzfő); Kiállítóhely: Budapest

Pengő Borbála 13 éves keramikus tanuló – Kincs-Ő Alapítvány (Dunaharaszti); Kiállítóhely: Budapest

Pethőné Szabó Piroska csuhéfonó, hímző népi iparművész (Nemti); Kiállítóhely: Budapest

Pokomándy Zsuzsanna foltvarró, ikonfestő, csipkekészítő, kézműves tanár (Hódmezővásárhely); Kiállítóhely: Budapest

PRO – ARTE Kulturális Egyesület, Spulniműhely – Tímár Lászlóné vezetésével – Donner Ferencné, Harsányi Károlyné, Kőműves Györgyné, Molnár Sándorné, Pacsai Gézáné, Rikli Katalin, Sényi Lajosné, Tóthné Horváth Anikó (Lenti); Kiállítóhely: Budapest

Radetzky Jenőné Magyar Kézműves Remek-díjas bútorfestő népi iparművész és társai: Kőnig Nóra könyvkötő, Vincze Mátyás papírmerítő (Székesfehérvár); Kiállítóhely: Budapest

Rónaszegi János tűzgrafikus (Budapest); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Rózsavölgyi Ágnes kárpítszövő (Székesfehérvár); Kiállítóhely: Budapest

Sági Lajosné textilműves népi iparművész, a Népművészet Mestere (Budapest); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Serfőző Helén hímző, papírműves, csipkekészítő (Budaörs); Kiállítóhely: Budapest R

Siegl Károly tűzzománcos (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Simon Edit keramikus, fazekas népi iparművész – Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelye (Gyenesdiás); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Steffler Ildikó művésztanár (Budapest); Kiállítóhely: Budapest R

Szabadkai Középiskolások Kollegiumának nemez szakköre – Lévay Sofija nemezelő kézműves és Felvinc Judit nevelő vezetésével – Balla Anita, Hatvani Kata, Lázár Anetta, Matuska Kinga, Salemba Alekszandra, Vince Ramóna (Szabadka); Kiállítóhely: Budapest

Szabó Gyula AMKA Aranyfokos vándordíjas ruhakészítő kézműves (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Szabó Kinga Mária üvegfestő (Budapest); Kiállítóhely: Budapest

Szalmáné Simon Éva amatőr csuhé-, gyékény-, szalma-, vesszőfonó (Algyő); Kiállítóhely: Budapest

Szatmári Istvánné babakészítő (Nyíregyháza); Kiállítóhely: Budapest

Szeidl Andrea grafikus (Ceglédbercel); Kiállítóhely: Budapest R

Székely Csilla bútorfestő (Göd); Kiállítóhely: Budapest

Szent Bazil Alkotókör – Monostory Viktória vezetésével – Bárány Fruzsina, Ladányi Veronika, Monostory Viktória, Orosz Júlia, Rácz Lilla, Szabó István, Szegedi István (Hajdúdorog); Kiállítóhely: Budapest

Szent László Általános Iskola 4. osztálya – Barnaföldi Rebeka Sára vezetésével (Bicske); Kiállítóhely: Budapest

Szigethy Istvánné Magyar Kézműves Remek- és Kis Jankó Bori-díjas höveji csipke-készítő népi iparművész, a Népművészet Mestere (Agyagosszergény); Kiállítóhely: Budapest

Szöllősiné Rokaly Edina keramikus (Páty); Kiállítóhely: Budapest

Szücsné Pál Ilona nemezelő (Sióagárd); Kiállítóhely: Budapest

Tamaskovics Gáborné csuhéfonó (Nyíregyháza); Kiállítóhely: Budapest

Ternyák Zoltánné csuhéfonó népi iparművész (Velem); Kiállítóhely: Budapest

Torzsa-Boros Boglárka nemezelő (Veresegyház); Kiállítóhely: Budapest

Tóta Anna kenderdísztárgy-készítő (Baja); Kiállítóhely: Budapest

Tóthné Bányai Márta pergamencsipke-készítő (Ráckeresztúr); Kiállítóhely: Budapest

Törzsök Endréné keramikus – Goldmark Károly Művelődési Központ Kerámia Műhelye (Keszthely); Kiállítóhely: Budapest

Varga Jánosné kézi-gépi hímző (Balatonfűzfő); Kiállítóhely: Budapest R

Ver-deco Művészeti Kör, Alkotó Egyesület – Veress Gabriella Aranykéz-díjas keramikus, vezető, Bruder Károly paverpol textilszobrász és a Pápai csoport – Peng Judit, Nádasdi Andrea (Budapest); Kiállítóhely: Budapest, Veszprém

Vincze Mátyás papírmerítő (Székesfehérvár); Kiállítóhely: Budapest

Virágné Mujkos Erika óvoda-pedagógus (Lajosmizse); Kiállítóhely: Budapest